Na co zwrócić uwagę przy wyborze sofy?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sofy?

Każdy z nas marzy o idealnej sofie do naszego mieszkania. Dobrze jest, kiedy wiemy, czego chcemy. Zakupiony mebel, powinien być satysfakcjonujący i trafiony. Wymarzona sofa musi być dopasowana do wnętrza, w którym chcemy ją postawić. Sprawdźcie z nami, na co zwrócić uwagę przy wyborze sofy do salonu.

Wymarzona sofa a wielkość wnętrza

Na pewno, duże sofy kuszą nas wygodą, ale nie zawsze sprawdzą się w naszym przypadku. Czasami powierzchnia danego pomieszczenia nie pozwala na rozkładaną sofę. Przecież oczywiste jest, że musimy mieć jeszcze swobodną przestrzeń do poruszania się po pokoju. Dlatego warto o tym pomyśleć i przy dokonywaniu wyboru kierować się nie tylko jej designem, ale również wymiarami.

Sofa do salonu, jak każdy inny mebel, jest kupowana raz na kilka lat. Więc dlatego tak ważny jest mądry, przemyślany wybór. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę przeznaczenie tego typu mebla, czy będzie nam służyć głównie do spania, a może tylko potrzebujemy jej do codziennego odpoczynku po pracy, czy wygody podczas rodzinnych, czy przyjacielskich spotkań na kawie.

Na pewno, każda sofa bez względu na wielkość i jej przeznaczenie musi być wygodna i komfortowa. Kupując sofę, zastanówmy się nad materiałem obiciowym. Ponieważ ten powinien być odporny na plamy i zabrudzenia. Dobrym pomysłem jest, wybór sofy obitej materiałem z włókien sztucznych połączonych z naturalnymi. To jeden, z ważnych parametrów sofy. Najlepiej wybrać sofę łatwoczyszczącą, która nieprędko, ulegnie zabrudzeniu, czy zniszczeniu.

Jednak piękno to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sofy. Ważna jest także stabilność konstrukcji, rodzaj siedziska oraz poduszek. Sofa musi być bardzo wygodna. Poduszki powinny dawać stabilne oparcie dla kręgosłupa. Natomiast podczas rozkładania i składania sofy, cały mechanizm powinien chodzić lekko. Ważna jest także, cała konstrukcja sofy. A najważniejszy jest rodzaj części sprężynującej. Najwygodniejsze są wypełnienia zrobione ze sprężyn kieszeniowych.

Sofa rozkładana będzie idealnym rozwiązaniem do kawalerki, a także do mieszkania, w którym nie możemy pozwolić sobie na osobną sypialnię. To również bardzo dobre rozwiązanie, w przypadku kiedy brakuje pokoju gościnnego, kiedy rodzina lub przyjaciele chcą zatrzymać się u nas na dłużej. Rozkładana sofa to zawsze praktyczne rozwiązanie.

Dzisiaj wygodna i w pełni komfortowa sofa może być na wyciągnięcie ręki, a dokładniej jest w zasięgu jednego kliknięcia. W bardzo prosty sposób możemy kupić sofę online. Salon meblowy Scandic Sofa oferuje bardzo duży wybór sof, dopasowanych pod potrzeby klienta. Wybór odpowiedniej sofy ułatwi nam zamówienie darmowego próbnika materiału, dzięki niemu dobierzemy odpowiednie obicie mebla pasujące do ogólnej kolorystyki naszego wnętrza. Dzięki próbnikowi zapoznamy się z materiałem na żywo, bez konieczności odwiedzania naszej fabryki. Szeroka kolorystyka i wzornictwo materiałów obiciowych pozwoli dokonać odpowiedniego wyboru. Warto skorzystać właśnie z tej formy zakupu. Otrzymamy sofę idealną, stworzoną do naszych wymogów i potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl