Mini ogród na tarasie, czego nie może tam zabraknąć?
Mini ogród na tarasie, czego nie może tam zabraknąć?

Taras przeważnie jest wyeksponowany od strony frontowej domu, więc tym bardziej powinniśmy o niego dbać. Aby stanowił miejsce relaksu i koił nasze zmysły, musimy go odpowiednio zaaranżować. Pierwsze działania powinniśmy podjąć już wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Wtedy pojawiają się pierwsze kwiaty, więc to miejsce możemy wypełnić kolorowymi roślinami.

Osoby, które nie mają dużego ogrodu, to właśnie na tarasie spędzają dużo czasu. Można na nim spożywać posiłki, pić kawę i upajać się przyrodą. Potrzebne nam będą meble ogrodowe o niedużych gabarytach. Sprawdzą się tutaj meble drewniane składane, które zajmują niewiele miejsca na tarasie. Zawsze możemy je złożyć przy brzydkiej. Spędzając dużo czasu na tarasie, chcemy się też swobodnie czuć. Możemy wtedy zawiesić rośliny doniczkowe zwisające na balustradzie lub przymocować je do maty wiklinowej. Taka osłona zapewnia nam ona prywatność i zabezpiecza przed zimnym wiatrem lub zbyt mocnym słońcem. Rośliny sezonowe należy wsadzić do skrzynek balkonowych. Mogą być one stojące na posadzce lub zawieszone na barierce. W zależności od wielkości powierzchni tarasu dobieramy wielkość i ilość donic oraz roślin. Warto zainwestować w donice z systemem samonawadniającym. Pozwoli nam to zapomnieć o częstym podlewaniu podczas suszy lub wyjazdu rodzinnego poza dom. Doskonałym pomysłem jest, kiedy każda donica ma jeszcze osłonkę, zbierającą nadmiar wody. Chcąc wyeksponować nasze roślinki, warto postawić je na kolorowych skrzyneczkach, a nie bezpośrednio na posadzce. Dzięki takiemu podwyższeniu będziemy podziwiać roślinki w całej okazałości. 

Na nowoczesnym tarasie nie może zabraknąć wiszącego fotela. Będzie on pełnić funkcję wypoczynkową, wśród bujnie kwitnących kwiatów. Warto zadbać dodatkowo o nawierzchnię tarasu. Można ją wyłożyć płytką mrozoodporną lub sztuczną trawą. Będzie to zielona murawa wpisująca się w całość aranżacji. Na jednej ze ścian, wystarczy posadzić kwitnące pnącze, umocowane do drewnianej kratki. Sprawdzi się też gotowa skrzynka połączona z kratką, którą możemy ustawić w dowolnym miejscu tarasu. Nie może zabraknąć dodatkowego oświetlenia, w postaci lampy podłogowej na baterię słoneczną. Przyjemnie jest posiedzieć na balkonie o zmierzchu przy dodatkowym oświetleniu.

W celu zwiększenia komfortu wypoczynku wystarczy pomyśleć o miękkich poduszkach na ogrodowe narożniki, sofy, krzesła czy fotele. Oczywiście poduszki zawsze na noc chowamy w domu lub do szczelnej skrzyni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium