Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Małe mieszkanie z aneksem kuchennym

Kilka istotnych wskazówek w kwestii urządzania małego aneksu kuchennego.

Po pierwsze na małej przestrzeni musimy tak urządzić i zaprojektować zestaw szafek, aby pomieściły one bez problemu wszelkie kuchenne gadżety. Pamiętajmy, że, mimo iż kuchnia jest dość mała to jednak ilość niezbędnych przyborów kuchennych niezmiennie będzie taka sama. Obecne trendy idą w kierunku długich szafek usytuowanych na ziemi. Odchodzi się tym samym od wiszących półek. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że wszystko pomieścimy w strefie przechowywania zdecydujmy się na szafki wiszące. Obecne możliwości, jeśli chodzi o fronty zabudowy kuchennej są na tyle duże, że bez problemu, nawet w przypadku wiszących szafek, jesteśmy w stanie stworzyć kuchnię, która będzie funkcjonalna, a jednocześnie będzie budziła podziw gości.

Kolejną rzeczą jest zadbanie o aspekt dekoracyjny. Nie ukrywajmy wszystkiego za wszelką cenę. Zaprojektujmy szafki zamykane, które pozwolą nam na ukrycie garnków, mikserów etc., aczkolwiek wyeksponujmy drobne elementy dekoracyjne takie jak porcelana. Zabieg taki sprawi, że kuchnia nabierze zwiewności i delikatności, co sprawi, że nie będzie przytłaczać i tak dość małego pomieszczenia.

Następna sprawa dotyczy przemyślanego rozstawu i usytuowania sprzętu AGD. W przypadku małego aneksu kuchennego postarajmy się umieścić zmywarkę pod blatem oraz zastanówmy się, czy oby nie wystarczy nam mniejsza jej wersja. Jeśli chodzi o lodówkę zaleca się ustawienie jej w narożniku.

W przypadku małej kuchni należy poszukać rozwiązań łamiących dotychczas utarte schematy. Jako przykład posłuży nam tutaj kosz na odpady. Jeśli uznamy, że pod zlewem miejsce wykorzystamy na coś innego, taki kosz może zostać usytuowany w zapełnienie innym miejscu. Dobrze aby w przypadku aneksu kuchennego kosze były zamknięte wiekiem. Dzięki temu przykre zapachy nie będą wydostawać się na pozostałą część mieszkania.

Jeżeli możemy sobie na to pozwolić zaprojektujmy małą zabudowę kuchenną na jednej ścianie. Unikajmy zabudowywania narożników. Kuchnia położona tylko na jednej ścianie będzie wizualnie wyglądała na przestronniejszą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium