Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Mała sypialnia, czyli szukanie rozwiązań, które nie przytłoczą. Jakie pomysły na małe szafki nocne?

Pamiętajmy, że przeznaczenie szafki nocnej nie służy temu, żeby przechowywać w niej niezliczonej ilości gadżetów. Pomieścić ma ona przedmioty wskazane powyżej, a na niej ma się znaleźć miejsce co najwyżej na małą lampkę nocną. Jeżeli jednak jesteś zdania, że poza powyższym przetrzymywał będziesz w szafce nocnej jeszcze inne rzeczy, najlepszym rozwiązaniem będzie szafka z szufladami, które pozwolą uniknąć bałaganu tuż przy miejscu przeznaczonym na sen. Jeśli twoim celem jest stworzenie w sypialni przestrzeni funkcjonalnej zakup szafki nocnej jest ruchem koniecznym. Rynek daje bardzo duże możliwości w zakresie stylu, materiału, z jakiego została ona wyprodukowana oraz rozmiaru. Dlatego też ruszajmy na poszukiwania takiej, która spełni nasze wszystkie kryteria. 

Na jaką szafkę powinien paść nasz wybór? 

Rodzajów jest naprawdę ogrom. Mogą one być wyposażone w szuflady, drzwiczki, mogą być z otwartym frontem, a także przybrać formę stoliczka. Szafka nocna powinna łączyć w sobie przede wszystkim funkcjonalność oraz podnosić estetykę wnętrza. Te dwie rzeczy powinny być przez nas priorytetowo traktowane, dokonując wyboru. Niewiele osób zwraca uwagę na bardzo istotne zagadnienie. Mianowicie, jeśli szukamy szafki nocnej, szukajmy takiej, która będzie o około 5 cm wyższa od górnej krawędzi materaca. Wielu pewnie zapyta w tym miejscu dlaczego to ma aż takie znaczenie. Już odpowiadamy. Chodzi o to, że zmniejszamy ryzyko, kiedy to w porze nocnej niekontrolowanym ruchem ręki zrzucimy coś na podłogę. 

Bierzemy także pod uwagę, kiedy to łóżko w sypialni w związku z brakiem miejsca jest dosunięte maksymalnie do ściany. Jeżeli jest możliwość wygospodarowania zaledwie kilku centymetrów właśnie na etapie zakupu łózka pomyślmy, czy nie warto nabyć modelu, który u wezgłowia ma szafki wnękowe. W niewielkich sypialniach warto także postawić lustra lub szafy z lustrzanymi drzwiami. Takie podejście sprawi, że przestrzeń wewnątrz pomieszczenia optycznie nam się powiększy. Zadbajmy także o zastosowanie lekkich subtelnych dodatków, w tym zwiewnych zasłon. 

Kolory szafek nocnych 

W przypadku wyboru małych szafek nie musimy kurczowo trzymać się całościowej kolorystyki wnętrza sypialni. Możemy tutaj iść w kierunku kontrastujących ze sobą barw. Jasne szafki idealnie dopasują się do ciemnego łóżka i na odwrót. W pierwszej kolejności trzymajmy się stylu, w jakim wykonane są pozostałe meble, w drugiej, natomiast kolorystyki. Optymalną sytuacją jest jednak zakup łóżka wraz z dopasowanymi szafkami nocnymi. Sklepy meblowe bardzo często w swojej ofercie mają takie właśnie rozwiązanie. Najpopularniejsze są szafki wykonane w kolorze białym bądź o barwie wzorowanej na odcieniu jakiegoś drewna. Sprawdzą się one niemalże w każdym klimacie aranżacyjnym. To, czego trzeba bezwzględnie przestrzegać to, aby nie odejść zbyt mocno od ogólnego wystroju wnętrza sypialni.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium