Mała sofa z funkcją spania
Mała sofa z funkcją spania

W niedużej kawalerce, bądź niewielkim salonie wygodna sofa z funkcją spania codziennego, jest dobrym sposobem na wypoczynek zarówno w dzień i jak w nocy. Wybierając taką wielozadaniową sofę, należy wziąć pod uwagę to, że sofy rozkładane różnią się między sobą, nie tylko rozmiarem. Wybierając sofę z funkcją spania należy wziąć pod uwagę to, aby sofa dawałam nam odpowiedni komfort podczas dziennego oraz nocnego wypoczynku. Aby tak było musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na których funkcjach sofy nam najbardziej zależy. 

Na co zwrócić uwagę wybierając sofę z dedykowaną funkcją spania?

Niewielka sofa powinna być dostosowana do metrażu, który mamy do zagospodarowania. Jeżeli nasza przestrzeń jest niezbyt duża, dostosujmy sofę pod wymiar konkretnego pomieszczenia. Mała sofa o niewielkich rozmiarach i kolorystycznie dobrana będzie, również dobrze prezentowała się w pokoju dziecięcym. Sofa ta będzie idealna do wygodnego poczytania dziecku książki, porozmawiania o tym jak dziecku minął dzień, czy przyjęciu przyjaciół. 

Jeżeli poszukujemy sofy z funkcją spania, zastanówmy się, z której opcji będziemy korzystać najczęściej. Czy sofa, której poszukujemy będzie nam służyła do codziennego spania, czy będzie to sofa przeznaczona, do sporadycznego przyjmowania gości. Odpowiadając sobie na pytanie będzie nam łatwiej wybrać odpowiednią kanapę. Kanapy z dedykowaną funkcją spania codziennego, różnią się od kanapy, którą będziemy rzadziej rozkładać. Kanapy te różnią się między sobą konstrukcją oraz mechanizmem służącym do rozkładania, co wiąże się z większym ciężarem i masywniejszym wyglądem kanapy z funkcją do codziennie spania. Natomiast sofy, w których funkcję spania będziemy używać okazjonalnie będą lżejsze wizualnie. Wybierając sofę skrojoną do naszych potrzeb, zapewnimy sobie jaki i naszym gościom odpowiedni komfort nocnego wypoczynku. 

Szerokość siedziska oraz pozycja do leżenia będzie wyznacznikiem komfortu, który jest kolejnym krokiem przy wyborze odpowiedniej sofy. Wybierając sofę o delikatnych nóżkach sprawimy, że sofa taka nie przytłoczy pomieszczenia. Odpowiedni komfort podczas snu, gwarantuje nam zdrowy sen oraz dobre samopoczucie następnego dnia. Dlatego wybierając sofę z funkcją spania należy wziąć pod uwagę, czy wymiary funkcji spania są optymalne do budowy ciała osoby, która będzie korzystała z sofy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium