Łóżko tapicerowane to jedno, z materacem czy bez to drugie?

Łóżko tapicerowane, a może jednak z materacem?

Opcja pierwsza, łóżko z materacem jako całość

Mowa tutaj o łóżku, które na stałe jest połączone z materacem. Cechą nadrzędną, którą powinieneś brać pod uwagę przed zakupem, jest to, że z biegiem czasu nie będziesz mógł wymienić materaca. Powodów, dla których może zachodzić taka konieczność, jest naprawdę sporo i nie trzeba ich zbyt daleko szukać. Rozlana kawa, zdeformowanie na skutek wieloletniego użytkowania… któż tego nie doświadczył? Korzyścią płynącą z posiadania takiego łoża w sypialni jest fakt, że są one dość wysokie. Materac usytuowany jest zazwyczaj ponad pół metra nad podłogą, co przekłada się na spotęgowanie komfortu użytkowania. Materace zespolone z łóżkiem są zazwyczaj sprężynowe, a te z kolei mają tylu samo zwolenników co przeciwników. Sprawa jest o tyle warta poważnego zastanowienia, że jeśli w przyszłości będziesz chciał zakupić materac z pianki bądź leczniczy i wymienić go w tego typu łóżku, możliwości mieć już nie będziesz. W tym miejscu trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to największy mankament tego rodzaju łóżek. To, czego jeszcze musisz być świadomy to fakt, iż łóżko tapicerowane, którego integralną częścią jest materac, ma o wiele większe gabaryty. Także w małych, kameralnych sypialniach bez wątpienia takowe rozwiązanie się nie sprawdzi.

Najpierw łóżko, później materac

Niewątpliwie łóżko z wbudowanym materacem, bez możliwości jego wymiany ustępuje temu, w którym bez problemu takowy materac możesz wymienić. Tym bardziej że w obiegu masz niemalże nieograniczoną ilość rodzajów materacy. Różnią się one stopniem twardości, możliwością prania pokrowca, a nawet mają właściwości ortopedyczne. Jednak, żeby plusy nie przysłoniły Ci minusów, zauważyć należy, że łóżka takie raczej nie posiadają odrębnej skrzyni umożliwiającej przechowywania pościeli czy też świeżych poszewek. Rzadko spotykanym rozwiązaniem, aczkolwiek dostępnym, są łóżka posiadające skrzynię oraz możliwość wymiany materaca. Na rynku spotkać można także łóżka tapicerowane zaopatrzone w wysuwane szuflady. Z praktycznego punktu widzenia te dwa wspominane na końcu rozwiązania wydają się optymalne. Jeśli jednak cenisz sobie aspekt wizualny, z pewnością znajdziesz sposób, by skorzystać z łóżka na stelażu w stylu skandynawskim.

Praktyczne informacje o łóżkach tapicerowanych

Najbardziej powszechnym rozwiązaniem w kwestii łóżek tapicerowanych jest dwuosobowa wersja. Niemniej nie jest tak, że nie znajdziesz wersji jednoosobowej. Szczególnie gdy masz możliwość wykonać mebel na zamówienie. Są także takie, które składają się z dwóch pojedynczych, które połączone są ze sobą wezgłowiem. To praktyczne rozwiązanie, bo bez problemu możesz je rozłączyć, aby posprzątać podłogę pod spodem.

Ważna sprawa, nie dla wszystkich oczywista, jest taka, że szerokość do spania dla jednej osoby powinna wynosić minimum 90 cm. Natomiast dla dwóch osób powierzchnia nie może być mniejsza niż centymetrów 160. Długość? Winna ona być o 20 cm większa niż długość ciała osoby korzystającej z łóżka.

Pamiętaj także o kubaturze sypialni. Jeżeli porwiesz się, pod wpływem emocji, na zakup łóżka zbyt masywnego, sprawisz, że przytłoczy ono wnętrze. Dlatego dobrze zastanów się przed wyborem tego mebla na lata.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium