Łóżko do sypialni – z dwoma, czy jednym materacem?

Łóżko do sypialni – z dwoma, czy jednym materacem?

Będąc młodym człowiekiem, poza wyglądam łóżka, niewiele nam do szczęścia potrzeba. Młodzi ludzie, w głównej mierze zwracają uwagę na design, a dopiero na drugim miejscu stawiają na wygodę i komfort. Jednak jeżeli jest się osobą w podeszłym już wieku, do wygody i komfortu przywiązujemy bardzo dużą uwagę. Dlatego wtedy wygląd łóżka schodzi na plan dalszy, liczy się komfort spania oraz wstawania z takiego łóżka. Osoba mająca problemy ze stawami, bądź problemu z kręgosłupem będzie preferowała łóżka, gdzie siedząc w kolanach ma kąt 90’. Z takiego łóżka łatwo jest wstać oraz na nim usiąść samodzielnie.  

Nie da się ukryć, że w sypialni powinniśmy mieć typowe łóżka do spania. Łóżka do spania zapewniają nam komfort i zdrowy sen. Do takiego łóżka możemy dobrać odpowiedni materac. Jeżeli obie osoby, korzystające z tego samego łóżka mają inne potrzeby, wtedy warto pomyśleć o kupnie do tego samego łóżka dwóch materacy. Każdy powinien wypoczywać na takim materacu, jaki potrzebuje jego organizm do prawidłowej regeneracji.  

Różnica łóżka kontynentalnego od ramowego 

Oba te łóżka, różnią się tym, iż w łóżku ramowym materac osadzony jest we wnętrzu ramy, natomiast w łóżku kontynentalnym materac chowany jest w ramie i kładzie się go swobodnie na boksie łóżka.  

Wybierając łóżko, powinniśmy również zwrócić uwagę na wysokość zagłówka łóżka, który jest jednym z najważniejszych elementów łóżka, gdyż nie tylko, zapewnia nam wygodę, kiedy chcemy poczytać w pozycji półsiedzącej, ale także dodaje pomieszczeniu walorów estetycznych. Taki zagłówek bez wątpienia jest ozdobą łóżka, a jego styl może pozytywnie albo negatywnie, wpłynąć na wygląd naszej sypialni. Wysokość ramy przy wyborze łóżka do sypialni też ma znaczenie. Jest tak, ponieważ wpływa na komfort i higienę naszego snu. Otóż zakłada się, że materac powinien, znajdować się na wysokość około 50 centymetrów.  

Jeżeli walory komfortu zostały już osiągnięte, możemy przejść do walorów wizualnych. Mamy do wyboru łóżka drewniane oraz tapicerowane. Wybierając łóżko drewniane, o odcieniu pasującym do wnętrza naszej sypialni nie będziemy mieć większych problemów. Jednak nasze wnętrze pozostaje wizualnie dość zimne. Natomiast przy wyborze łóżka tapicerowanego to, sprawi ono, że nasza sypialnia, będzie bardziej przytulna i stanie się naszym azylem, w którym będziemy mogli odpocząć po długim, ciężkim dniu w pracy.  

Jeżeli śpimy na boku to, potrzebujemy materaca, który będzie dobrze podtrzymywał ciało i dopasuje się do jego krzywizny i tym samym utrzyma kręgosłup w linii prostej. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się materac grubszy lateksowy oraz sprężynowy kieszonkowy. Natomiast jeżeli śpimy na wznak, to ciężar ciała, rozkłada się równomiernie, więc możemy zarówno, wybrać materac sprężynowy. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium