Listwa ścienna jako ciekawa ozdoba każdego wnętrza

Listwa ścienna jako ciekawa ozdoba każdego wnętrza

Wyjątkowe wnętrze to sztuka dobrania właściwych elementów dekoracyjnych

W dzisiejszych czasach projektantów wnętrz można by, wcale nie przesadzając, nazywać swego rodzaju magikami. Ma to odzwierciedlenie również w projektowaniu, zarówno w kontekście kształtów, jak i kolorystyki, listew dekoracyjnych. Możesz całkowicie odmienić charakter mieszkania, decydując się na zastosowanie listew ściennych. Wystarczy dobrać te odpowiednie dla Twoich preferencji, a także aranżacji całego mieszkania, aby przez wiele lat z tęsknotą czekać na powrót w swoje ulubione cztery katy. Tego rodzaju dekory można umiejscowić zarówno w górnej, jak i dolnej części pomieszczenia. 

Wybór listew ściennych zależy od Twoich zasobów

Decydując się na listwy ścienne, na początku powinieneś zadać sobie pytanie: jaki masz fundusz i z czego mają one być wykonane? Można zakupić gotowe listwy drewniane. Najprostszym jednak rozwiązaniem jest nabycie tych wykonanych z polimeru lub styropianu. Dają one gwarancję, że każda z nich będzie prosta i równa. Jeżeli już wybierasz z tych dwóch ostatnich, lepszą opcją są te polimerowe. Na ich korzyść przemawia bowiem dłuższa żywotność, bo są dużo twardsze (bardziej odporne na uszkodzenia).

Wybierz listę dekoracyjną i zamontuj ją samodzielnie!

Wszystkie rodzaje listew ozdobnych są dostępne w różnych szerokościach. Ceny za m b. są uzależnione właśnie od tego parametru, lecz także od materiału, z jakiego są wykonane oraz od tego, czy są gładkie, czy też mocno zdobione. Często zastosowanie listwy dekoracyjnej eliminuje konieczność użycia innych dekoracji, choćby takich jak obrazy. Ściana staje się przytulniejsza nawet wtedy, gdy użyjesz listwy w kolorze białym. Najtrudniejszym zadaniem wydaje się prawidłowe, symetryczne rozrysowanie linii, gdzie listwa ma być położona, aby dobrze wyglądała w układzie danego wnętrza.

Do montażu potrzebować będziesz kleju, a jeśli kupiłeś listwy wykonane z drewna, przybij je również do ściany. Do połączenia listwy ze ścianą użyj po prostu akrylu. Jeżeli wszystkie kroki po kolei wykonasz prawidłowo (nie potrzeba płacić fachowcom, ponieważ temat jest bardzo prosty) możesz spodziewać się naprawdę zdumiewającego efektu wizualnego

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium