Łazienka w stylu skandynawskim
Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka w skandynawskim stylu wygląda jakby cały czas gościło tam słońce, traktuje światło dzienne, jako najcenniejszą i najpiękniejszą dekorację. Dlatego styl skandynawski bardzo łatwo jest rozpoznać i nie da się tego stylu pomylić, z żadnym innym stylem. Właśnie dlatego, że dominuje w niej biele, beże, pastele oraz prawdziwe drewno bukowe, dębowe oraz sosnowe o naturalnej barwie, bielone albo pomalowane na biało. Łazienka w takim stylu szybko nam się nie znudzi, również nie wyjdzie szybko z mody, dlatego, że łączy ze sobą ponadczasowe formy.  

Niezbędnymi elementami stylu skandynawskiego są adekwatne, pasujące do tego stylu dodatki, czyli muszą być wykonane z naturalnych materiałów jak np. drewno, kamień oraz lniane i wełniane materiały, kosze wiklinowe, należy pamiętać żeby unikać pstrokatych kolorów, oraz żeby nie przesadzić z nadmiarem tych dodatków. Wystrój w stylu skandynawskim idealnie podkreślą aromaty lawendy, morskiej bryzy, które będą unosić się na stałe w łazience. 

Bez wątpienia najlepszym materiałem w łazience są wszelkiego rodzaju komody czy blaty pod umywalkę z naturalnego drewna, postawienie imitującej drabinę uchwyt na ręczniki, czy postarzałe krzesło. Jeżeli nasza łazienka nie jest zbyt dużych rozmiarów, można powiesić ogromne lustro, które nie dość, że optycznie powiększy naszą przestrzeń to dodatkowo będzie odbijało światło. Ciekawy rozwiązaniem, które nie jest spotykane zbyt często a łazienkach, ale idealnym dopełnieniem takiej skandynawskiej łazienki będą rośliny. Należy wybierać takie rośliny, które lubią wilgotny klimat.  

Łazienka w tym stylu, nie akceptuje chaosu i bałaganu, dlatego należy unikać tzw. wystawek z kosmetyków czy środków higienicznych, takie rzeczy zawsze powinny być zawsze schowane.  

Jeżeli nasza łazienka ma dużą przestrzeń, dobrze będą w niej wyglądały eleganckie, drewniane białe meble, które mają lakierowane fronty z elementami szklanymi. W łazienkach z tym stylu spotyka się również naturalny kamień. Bez wątpienia nawiązuje on do surowego środowiska Skandynawii. W połączeniu z kamieniem dobrze będą wyglądały dodatki szklane oraz stalowe.  

Jeżeli mówimy już o łazience w stylu skandynawskim, nie należy zapominać o ceramice, ponieważ łazienka w stylu skandynawskim potrzebuje nie tylko jasnych ścian, sufitów i podłóg, lecz także śnieżnobiałej ceramiki sanitarnej, jak miska WC, bidet, umywalka oraz białej, komfortowej, wykonanej w minimalistycznym stylu wanny. Wanna w takim stylu komfortowo będzie wyglądała w duecie z  dopasowaną stylowo baterią wolnostojącą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium