Las w słoiku
Las w słoiku

Las w słoiku jest to miniaturowych rozmiarów zagajnik szczelnie zamknięty w szklanym słoju, pokochali go amatorzy roślin. W dużych naczyniach ze szkła odtwarza się naturalne środowisko leśne, umieszczając w nich mchy, sukulenty, czasami również rośliny kwitnące. Zieleń i natura ma dobroczynny wpływ na człowieka. Dzięki niej lepiej wypoczywamy, a nasze skołatane nerwy szybko odpuszczają, dając miejsce wyciszeniu i ukojeniu. Dzisiejsze tempo życia nie pozwala wszystkim na codzienny wypoczynek na terenach zieleni w parku, czy w lesie. Dobrym pomysłem jest przechwycenie, choć części zieleni i umieszczenie jej w naszych pomieszczeniach. Jak to więc zrobić? Z pomocą przychodzą nam miniaturowe lasy zamknięte w szklanych słojach. Taki las w słoiku ma być nie tylko zielenią w mieszkaniu, ale przede wszystkim ozdobą naszego domu.

Zalety lasu w słoiku


Największą zaletą lasu w słoiku jest to, że nie trzeba o niego specjalnie dbać. Zamknięta woda w naczyniu, która wciąż w nim krąży działa korzystnie na wzrost roślin. Ekosystem stworzony w słoiku jest samowystarczalny. Jedynymi działaniami, jakie musi podjąć posiadacz takiego mini ogrodu to dopatrywanie, czy podłoże wewnątrz nie jest zbyt suche, oraz czy nie żółkną liście i nie rozwija się pleśń.

Jeżeli lubi się zieleń, a przyjemność sprawia obserwowanie rozwoju ekosystemu, to las w słoiku jest idealnym rozwiązaniem. Taki hand made można wykonać samemu w domu, z roślin, które się lubi.  Możemy znaleźć gotowe zestawy do utworzenia własnych ekosystemów. Jeżeli jednak prace ręczne nie są naszą mocną stroną, taką efektowną ozdobę naszych wnętrz możemy kupić niemal w każdej kwiaciarni.

Stanowisko lasu w słoiku


Aby nasza mała ozdoba dobrze się rozwijała potrzebne będzie dla niej stanowisko nasłonecznione, najlepiej od zachodniej lub północnej strony. Zbyt duże słońce może wpłynąć negatywnie na rośliny. Zachodzący proces fotosyntezy potrzebuje też optymalnej temperatury, więc dobrze jest ustawić słoik w okolicy źródła ciepła np. grzejnika, pieca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium