Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Kryształy w naszym domu. Przeżytek, czy może jest inaczej?
Kryształy w naszym domu. Przeżytek, czy może jest inaczej?

Kryształy, czyli trend, który umarł po to, by narodzić się na nowo

Kryształowe filiżanki, kieliszki, karafki są tym elementem domowej zastawy, z której korzysta się w przypadku wyjątkowych okoliczności. Bezsprzecznie uświetnią one każdą imprezę, rodzinne spotkanie. Nadadzą danej chwili podniosłości. Nawet spontaniczne spotkanie z przyjaciółmi dzięki tym kryształowym naczyniom przerodzi się w coś ekstra. Coraz częściej w naszych domach można spotkać elementy złota, srebra i właśnie kryształów, które pięknie rozszczepiają padające wiązki światła. Niegdyś na takie rzeczy mogli sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi. Z biegiem czasu trafiły one do większości domów. Obecnie odkrywamy ich osobliwy urok od początku. Kryształ wyśmienicie pasuje do wnętrz zarówno o klasycznym klimacie, jak i awangardowego otoczenia, przepięknie współgrając z białą porcelaną czy innego rodzaju szkłem.

Jeśli ma zachwycać długie lata należy szczególnie dbać

Nie dopuszcza się sytuacji kiedy przypominamy sobie o posiadaniu kryształowych elementów wystroju wnętrza tylko wówczas kiedy mamy ochotę z niego korzystać. Należy pamiętać, że trzeba ją systematycznie przecierać. Woda, która będziemy używać do jej pielęgnacji nie może być gorąca (przyczynia się do matowienia), nie należy jej także wkładać do zmywarki. Kryształ się myje w chłodnej wodzie z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu do naczyń. Można także na koniec zanurzyć daną rzecz w roztworze wody z octem. Proporcje to około 100 ml octu na każdy litr wody. Ostateczną czynnością może być delikatna polerka miękką, suchą ściereczką. Kryształ jak wspomniano dodaje wyjątkowości, a i dbanie o niego powinno być czymś wyjątkowym.

Różne rodzaje kryształowej zastawy

Jeżeli, ktoś nadal ma opór i zastanawia się nad powrotem do kryształów nie musi tego robić na starcie masowo. Można zacząć od takich drobiazgów jak np. kieliszki. Nie musimy przecież od razu porzucać naszych dotychczasowych upodobań i popadać ze skrajności w skrajność. Zakupmy kieliszki, ale nie odstępujmy od dotychczas posiadanych naczyń. Kryształy mogą bowiem stanowić dodatek, a nie być dominującymi. Z biegiem wzrastającego przekonania do kryształów można dokupić np. szklanki do whisky wraz z ekskluzywną karafką. Raczyć się whisky nalewaną prosto z butelki, a rozlewaną z karafki chyba jest różnica? Warto zauważyć, że na rynku są dostępne kryształy o różnych kolorach co dzięki padającemu światłu sprawi, że na obrusie pojawią się przepiękne refleksy. Na koniec wskażemy jeszcze, że kryształy to także wazony, miski, półmiski, a nawet świeczniki.

Podsumowanie wybrzmi w formie apelu. Nie bójmy się i kupujmy kryształy. Mimo obaw przed zakupem, z pewnością będziemy szczęśliwymi posiadaczami jeżeli tylko znajdują się już na wyposażeniu naszego domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium