Kilka rozwiązań w zakresie przechowywania butów

Kilka rozwiązań w zakresie przechowywania butów

Z racji tego, że jak wspomniano, jest to pomieszczenie o niewielkiej kubaturze należy utrzymać w nim ład i porządek. Jest to tym bardziej utrudnione, albowiem w holu często trzymamy mnóstwo drobiazgów takich jak klucze, okulary słoneczne, smycze dla psów, ale także taki element garderoby jak nasze buty. To ostatnie, dodatkowo w przypadku wizyty gości piętrzą się, leżą w nieładzie co prowadzi nawet do sytuacji, że zaczynamy się o nie potykać. Myślę, że nie ma osób, na które taki stan rzeczy wpływa frustrująco.

Z pomocą dla rozwiązania tego problemu przychodzi właśnie wspomniana szafka na buty. Swoje zadanie będzie ona jednak spełniała tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy każdy z domowników wyrobi sobie nawyk, aby po powrocie w nasze cztery kąty właśnie tam umieścić obuwie. Dzięki temu sprawimy, że w przedpokoju unikniemy bałaganu i jednocześnie utrzymamy należyty porządek. Ponadto szafka na buty pozawala tak zorganizować przestrzeń, że z pewnością unikniemy tematu poszukiwań naszych butów, bądź jak już znajdziemy jednego nie stracimy zbyt wiele czasu na poszukiwanie drugiego.

W połączeniu z funkcjonalnością dzisiejszy design szafek na buty daje gwarancję wyposażenia przedpokoju w stylowy mebel podnoszący estetykę pomieszczenia. Przyjrzyjmy się, co oferuje nam aktualnie rynek meblowy w tym zakresie.

Na starcie trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań oraz uwzględnić kilka kwestii. Mianowicie jak duży jest nasz przedpokój i ile miejsca w związku z tym możemy przeznaczyć na taką szafkę? Jak duże są nasze zasoby garderobiane jeśli chodzi o liczbę obuwia (należy również pomyśleć jak często nabywamy nowe buty), oraz czy szafka na buty ma pełnić tylko i wyłącznie miejsce ich przechowywania czy może ma posiadać dodatkowe funkcje? Wiadomo, że jeśli pozwala nam na to kubatura pomieszczenia warto zakupić szafkę wielofunkcyjną. Są rozwiązania umożliwiające przetrzymywanie dokumentów, okularów czy kluczy. Ciekawym rozwiązaniem są też szafki wyposażone w siedzisko. Kto z takiej korzystał doskonale zdaje sobie sprawę jak przydatne to udogodnienie. Doskonałą opcją jest też tzw. 2 w 1. Daje ona możliwość umiejscowienia butów oraz odzieży wierzchniej takiej jak kurtki, płaszcze czy wiatrówki w jednym miejscu. Dzięki temu zyskujemy dużo miejsca, a co za tym idzie jest to propozycja do mieszkań gdzie przedpokój jest naprawdę mały. Warto również wspomnieć o szafkach otwieranych w sposób uchylny. Są one bardzie przestronne i zabezpieczają obuwie przed zniszczeniem. To ważny argument szczególnie dla kobiet posiadających buty na wysokim obcasie.

Istotne! Nie zapomnij, aby nie wkładać do żadnej ze szafek obuwia mokrego lub z resztkami błota co może przyczynić się do deformacji czy odkształcenia materiału, z którego jest wykonana. Nigdy nie umieszczać w szafkach na obuwie mokrych lub zabłoconych butów. Dlatego też w przedpokoju bez wątpienia przyda się ociekacz na obuwie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium