Kącik biurowy w sypialni – jak go urządzić

Kącik biurowy w sypialni – jak go urządzić

Praca z domu może stanowić jednak wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy nie mają osobnego pomieszczenia stanowiącego domowe biuro. Często spotykane są kąciki biurowe w salonie. W wielu pokojach dziennych może jednak być ciężko o ciszę. Grający telewizor i dziecięce zabawy nie sprzyjają skupieniu. W takim wypadku warto zaaranżować kącik biurowy w sypialni.

Domowe biuro – co musisz wziąć pod uwagę?

Kącik biurowy w sypialni musi być przede wszystkim wygodny i sprzyjać skupieniu. Efekt taki osiągniesz, kierując się kilkoma prostymi zasadami:

· Postaw na minimalizm i skup się na najważniejszych elementach domowego biura – biurku i wygodnym fotelu.

· Wybierz wygodne biurko. Jego wymiary powinny wynosić co najmniej 130 cm szerokości i 85 cm głębokości. Optymalna wysokość biurka to około 75-85 cm.

· W sypialni sprawdzi się biurko z półką pod blatem – będzie to idealne miejsce na schowanie laptopa i papierów.

· Zainwestuj w ergonomiczne krzesło o regulowanej wysokości. To absolutna podstawa domowego biura, dzięki której zadbasz o zdrowie swojego kręgosłupa. Fotel powinien być dopasowany do biurka. Właściwa pozycja ciała to taka, kiedy ramiona swobodnie opierają się o blat, a stopy o podłogę.

· Postaw na styl skandynawski – prostota i jasne kolory sprzyjają skupieniu.

· Wydziel odrębną strefę – biurko możesz postawić na przykład w rogu pokoju lub we wnęce. W większej sypialni świetnie sprawdzi się wydzielenie strefy biurowej za pomocą regału. Dodatkowo zyskasz miejsce na ważne papiery i dokumenty. Przestrzeń przeznaczona specjalnie do pracy pozytywnie wpłynie na Twoją efektywność.

· Nad biurkiem powieś kalendarz ścienny lub tablicę korkową, które ułatwią Ci planowanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracy zdalnej.

· Pamiętaj o właściwym oświetleniu. Umieść biurko jak najbliżej źródła światła dziennego. Zainwestuj też w dobrą lampkę na blat o regulowanym ramieniu. Wybierz żarówkę typu LED. Dzięki temu uzyskasz światło o naturalnym odcieniu.

Kącik biurowy w sypialni – sprytne rozwiązanie

Sypialnia to pokój służący do nocnego wypoczynku. Jeżeli stworzysz w niej kącik biurowy, zyska swoje dodatkowe przeznaczenie w ciągu dnia. W sypialni schowasz się przed zgiełkiem dnia, który zazwyczaj panuje w salonie. Pokój dzienny to również pomieszczenie reprezentacyjne. Urządzając kącik biurowy w sypialni, będziesz mógł w prosty sposób schować stosy papierów i kable od drukarki przed oczami gości. Dodatkowym plusem jest to, że biurko w sypialni może pełnić również funkcję toaletki. Wystarczy, że zawiesisz nad nim lustro.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium