Kosze cargo niezbędnikiem w każdym mieszkaniu.

KOSZE CARGO NIEZBĘDNIKIEM W KAŻDYM MIESZKANIU

Konstrukcja kosza cargo wykonana jest zazwyczaj z dość grubego drutu, malowanego farbą bądź mającego chromowaną powłokę. Sprawne i praktycznie bezszelestne ich wyciąganie na zewnątrz szafki umożliwiają prowadnice. Różnica między standardową szafką a systemem cargo jest taka, że po wyciągnięciu szafki cargo otrzymujesz bezpośredni dostęp do całej zawartości. Ta tradycyjna jest mniej komfortowa w użytkowaniu, choćby z tego względu, że po otwarciu często jesteś zmuszony wyjąć część przedmiotów, zanim dotrzesz do tego, co Cię interesuje. Szczególne zastosowanie system cargo ma w miejscach trudno dostępnych, czyli narożnikach, wąskich przestrzeniach, czy tych umieszczonych dość wysoko.

Kosze cargo mają swoje odmiany

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że kosze mają różne rozmiary. Najwęższe z nich, mające szerokość rzędu 15 cm, najczęściej występują w kuchni. Takie rozwiązanie daje możliwość składowania, bez ryzyka uszkodzenia czy rozsypania zawartości np. butelek z olejem, oliwą, octem czy też wszelakich detergentów, pomagających utrzymać dane pomieszczenie w czystości. Począwszy od wspomnianych 15 cm, masz następnie cały przekrój dostępnych rozmiarów. Od szerokości 15 cm po mierzące nawet 60 cm. W zakresie wysokości także możliwości są tutaj przeróżne, a niektóre projekty sięgają nawet 200 cm! Systemy cargo możesz zaprojektować także w wielu ciekawych i użytkowych rozwiązaniach. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i miejsca, jakie posiadasz do ich umiejscowienia. Dostępne są wysuwane, obrotowe czy też opuszczane. Wąskie miejsca zazwyczaj wypełniają wysuwane szafki cargo. Narożniki zabudowy to wypełnienie obrotowym systemem cargo. Dla szafek umiejscowionych dość wysoko najlepszym rozwiązaniem będzie opuszczany kosz

Plusy systemów cargo

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie dopatrujemy się wad w takich rozwiązaniach. Te aktualnie dostępne na rynku dają gwarancję wieloletniej bezawaryjności. Największą zaletą jest chyba to, że wpływają one na poprawę Twojego komfortu. Ich wartość ponadto potęguje możliwość udźwigu ciężaru rzędu 120 kg! Zastosowanie w szafkach cargo systemów cichego domykania pozwala na bezszelestne ich użytkowanie. Dzięki temu produkty będące zawartością szafki nie ulegną zniszczeniu, a najdroższe w całej zabudowie fronty, będą się cieszyć świetnym wyglądem przez długie lata.

Gdzie stosuje się kosze cargo?

Najczęściej jest to kuchnia, gdzie dzięki nim możesz pewne rzeczy posortować. Z racji wysokiej funkcjonalności zaczęto jednak stosować je także w łazienkach, sypialniach czy garderobach. W tych ostatnich możesz dzięki nim przechowywać odzież, bez narażenia jej na nadmierne gniecenie. Możliwość posortowania swoich rzeczy na buty, bieliznę i pozostałe elementy ubioru, to kolejna zaleta zastosowania tego systemu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium