Jakie wiosenne dodatki warto postawić w salonie?
Jakie wiosenne dodatki warto postawić w salonie?

Wiosna oczywiście kojarzy nam się ze świeżością, nowym, lepszym życiem. Na większość z nas wiosenne słońce i letni wiatr działa pobudzająco. Zaczyna nam się chcieć, mamy większą motywację do przeróżnych rzeczy. Jedni zaczynają uprawiać sporty, inni zaczynają wiosenne prace w ogrodzie, jeszcze inni zmieniają wystrój wnętrz z zimowego na letni, który kojarzy się właśnie z wiosną. Jeżeli również czujesz potrzebę zmiany, warto wprowadzać kilka nowości od swojego salonu. Jednak zanim zaczniemy dokładać wiosenne dodatki, najpierw musimy zacząć od generalnych porządków.

Wiosenne porządki w salonie

Lekki wiosenny lifting salonu przyda się w każdym mieszkaniu. Warto zrobić przegląd wszystkich szuflad i szafek. Usunąć z nich niepotrzebne rzeczy. Najlepiej zacząć od prania firan i zasłon. Dobrze jest, zdjąć grube i ciemne poszewki z poduszek, koce, narzuty oddać do pralni chemicznej. Warto je odświeżyć. Gromadzi się na nich, sporo niewidocznego gołym okiem kurzu. Każdemu salonowi dobrze zrobi umycie okien. Wiosną wietrzmy mieszkania jak najczęściej, świeże pachnące powietrze poprawi nam nastrój.

Obudowy mebli możemy przemyć, korzystając z wody z dodatkiem octu, to bardzo skuteczny i ekologiczny detergent. Do mycia użyjmy ściereczki z mikrofibry, która nie pozostawia zacieków na meblach. Robiąc generalne porządki, nie możemy zapomnieć o odsunięciu wszystkich mebli od ścian. Dokładnie przemywamy nawet najmniejsze zakamarki.

Kanapy, fotele czy sofy tapicerowane musimy dobrze odkurzyć, używając do tego zwykłego odkurzacza, w tym zadaniu szczególnie dobrze sprawdzą się odkurzacze piorące.

Wiosenne dodatki do salonu

Po generalnych porządkach przychodzi czas na zakup wiosennych dodatków. Dzięki nim wiosna szybko zagości w naszym salonie. W tym sezonie bardzo modny jest motyw polnych kwiatów. Wzory kwiatowe doskonale sprawdzą się na poduszkach, narzutach, zasłonach, czy roletach.

W salonie warto postawić na jasne, pastelowe barwy. Jednym z takich kolorów jest pudrowy róż, rozbielony żółty oraz kolor miętowy. Jednak w nowoczesnych wnętrzach mile widziane będą również dodatki z ludowymi wzorami. Dodadzą pomieszczeniu koloru, świeżości, wyrazistości i ciekawego stylu.

Warto połączyć tradycję z najnowszymi trendami. Tej wiosny, szczególnie modne będą folklorystyczne narzuty, poduszki oraz abażury lamp stojących. Każda tego typu dekoracja będzie cieszyć nasze oko. Na stole lub komodzie warto postawić wazon ze świeżym bukietem żółtych tulipanów. Te kwiaty wprowadzą przyjemną, wiosenną atmosferę. Warto, zakupić również kilka cebulowych kwiatów, żeby na dłużej cieszyć się ich wyglądem i zapachem. Subtelną zmianę zapewnią nam kolorowe, dekoracyjne wazony. Mogą być duże do dużych bukietów i małe nawet, do jednego kwiatka. Do kolorowych bukietów sprawdzą się podłużne wazony.

Odrobinę świeżości i pięknego zapachu wprowadzą również kolorowe świeczniki. Zapachowe świece zagwarantują nastrój i nowy wiosenny wygląd. Wystarczy kilka dodatków o ciekawej formie i kolorze, a wtedy nasz salon nabierze wiosennego wdzięku. To szczególna pora roku, która pozytywnie wpływa na naszą wyobraźnię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl