Jakie meble wybrać na poddasze?
Jakie meble wybrać na poddasze?

Jakie pomieszczenia można zrobić na poddaszu?

Na poddaszu możemy mieć sypialnię, pokój gościnny, pokój dla dzieci, garderobę, pokój przeznaczony na mini salę kinową, salę gier ze stołem do bilarda, czy domową siłownię oraz łazienkę. Pamiętajmy, że poddasze to najcichsze miejsce w domu, więc idealnie nadaje się na wypoczynkowy salon, czy sypialnię.

Jakie meble wybrać na poddasze?

Jeżeli chodzi o małe pomieszczenia, wtedy wybierzmy jasne meble z połyskiem. W przypadku sof, narożników, łóżek, czy foteli również warto wybrać obicia wykonane z jasnych materiałów. Dzięki wybraniu tkanin łatwoczyszczących meble będą prostsze w utrzymaniu czystości.

Przy wyborze szafek, półek i meblościanek, to w tym przypadku najlepiej zainwestować w meble robione na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy więcej przestrzeni. Stolarze mogą wykonać na zamówienie wygodne szafy do garderoby, szafki i półki o odpowiedniej wysokości, dostosowanej do skosów.

W przypadku wysokich mebli warto pomyśleć o tym, aby fronty szaf i szafek miały były w odcieniu ściany, dzięki czemu nie będą rzucać się w oczy i nie zmniejszą optycznie pomieszczenia.

Łóżko na poddaszu

Jak już wcześniej wspomniano, poddasze to najcichsze pomieszczenia w domu, więc tutaj najlepiej zrobić sypialnię. Tam możemy odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować. Jeżeli chodzi o umieszczenie łóżka w pokoju ze skosami, to powinno być ono umieszczone w takim miejscu, gdzie będziemy mieli łatwy dostęp do niego z trzech stron. Nie może stać zbyt blisko skosu, aby nie uderzać głową o sufit. Przy ściance kolankowej, która ma przynajmniej 80 cm wysokości, możemy umieścić łóżko zagłówkiem do ściany. Jeżeli ściana jest krótsza, w takim wypadku możemy odsunąć łóżko, a powierzchnię ze skosem wypełnić szafą, komodą lub skrzynią na pościel. 

Kolory pomieszczeń na poddaszu ze skosami

W przypadku wysokiego, jasnego poddasza nie będziemy mieli problemów z dobraniem kolorów mebli i aranżacji pomieszczenia. Gorzej jest w sytuacji, kiedy poddasze jest ciemne i niskie. Wtedy należy zrobić wszystko, żeby rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie.

Pierwszym proponowanym rozwiązaniem jest wstawienie dodatkowych okien. Jeżeli to jest niemożliwe, to w takim przypadku w pomieszczeniach należy zastosować jasną kolorystykę ścian, jak i podłóg. Na niskim poddaszu powinno być jak najmniej ścianek działowych. Ważne jest również odpowiednie dobranie oświetlenia.

Na ciemnym poddaszu będziemy czuli się dobrze również w momencie, gdy na ścianach pojawi się kolor żółty, czy pomarańczowy. Są to kolory kojarzone ze słońcem, dodające energii.

Jasne kolory pomogą optycznie wydłużyć pomieszczenie. Gra kolorów pomoże również optycznie obniżyć zbyt wysoki sufit. Jeśli w pomieszczeniu chcemy mieć intensywne barwy, możemy je zastosować, ale najlepiej pomalować nimi tylko pionowe ściany. Skosy w intensywnych kolorach mogą być przytłaczające.

Na poddaszu świetnie sprawdzi się styl skandynawski, szczególnie w sytuacji, kiedy mamy widoczne drewniane belki stropowe. W taki wystrój poddasza wtedy świetnie wpisują się drewniane meble oraz meble wypoczynkowe wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli chcesz urządzić poddasze w styku skandynawskim, sprawdź jakie sofy, narożniki i fotele znajdziesz w naszym sklepie Scandicsofa.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium