Jakie meble dla alergika?
Jakie meble dla alergika?

Alergia na kurz i roztocza a wystrój wnętrza

Nie ma możliwości wyeliminowania kurzu z otoczenia, ale możemy ograniczyć jego ilość. Po pierwsze, musimy zrobić remont i odświeżyć wszystkie kąty. Po drugie, czeka nas malowanie nie tylko ścian, ale i mebli, najlepiej zrobić to farbą akrylową, która jest bardziej bezpieczna niż olejna.

Warto pozbyć się przedmiotów zbędnych dla nas, na których osadza się kurz, takich jak: sztuczne kwiaty, wazony, wiklinowe pojemniki, abażury do lamp itp. Musimy pozbyć się włochatych narzut, ozdobnych poduszek, dywanów czy chodników, które tylko magazynują kurz. Przyda nam się odkurzacz wodny lub z dobrym filtrem. 

Dla alergików niewskazane są wszelkie boazerie i tapety, a także powinniśmy pozbyć się niektórych niepotrzebnych mebli. Kurze z obrazów, szafek, półek, czy parapetów należy przemywać na mokro lub użyć do tego specjalnych chusteczek antystatycznych. To wszystko pozwoli nam uniknąć zbędnej ilości kurzu w pomieszczeniach.

Meble dla alergika

Meble, w których wieszamy swoje ubrania, powinny być szczelnie zamknięte, tym samym nie wolno trzymać swoich ubrań na krzesłach, czy kanapach. Łóżko, na którym śpimy, powinno być na drewnianym lub metalowym stelażu, a materac najlepiej lateksowy lub piankowy, powleczony specjalnym pokrowcem, łatwym do zdjęcia i prania. Jeżeli chodzi o pościel to w tym przypadku tylko ta dla alergików, zarówno poducha, jak i kołdra, które należy często wietrzyć. Dla dzieci, które są alergikami, nie kupujemy pluszaków lub innych zabawek, które przyciągają kurz. A jeżeli już są, to pluszowe zabawki często wystawiajmy na słońce lub mróz.

Musimy pożegnać się również ze zasłonami, chociaż ewentualnie możemy pozwolić sobie na cienkie, krótkie firanki, łatwe do zdjęcia i częstego prania.

Jeżeli decydujemy się na fotele, to tylko takie, z których możemy zdjąć pokrycia. Najlepsze są pokrowce na zamek, proste w zdejmowaniu i praniu.

Oprócz tego musimy zabezpieczyć się w preparaty roztoczobójcze, które zwalczają roztocza.

Wybór mebli dla alergików nie jest prostym zadaniem, jednak najlepsze dla alergików są meble drewniane, ponieważ posiadają one właściwości antystatyczne. Dobrze jest również wybierać meble o prostej formie, bez żłobień i dodatkowych zakamarków.

Dla alergika najlepsze jest proste, drewniane łóżko z drewna bukowego. Jeśli chodzi o meble takie jak, stoliki kawowe, szafy, czy półki, to tutaj również sprawdzą się naturalne materiały, takie jak lite drewno sosnowe, które wykazuje właściwości elektrostatyczne i nie przyciąga kurzu.

Natomiast krzesła całe drewniane są znacznie lepsze dla alergików niż tapicerowane, które stanowią siedlisko roztoczy, podobnie jest z innymi meblami. Decydując się na klasyczny drewniany stół, proste meble z drewna sosnowego i tradycyjne drewniane łóżko zyskujemy jeszcze jedno: uniwersalne wyposażenie domu, które w przyszłości z łatwością dostosujemy do nowego wystroju mieszkania.

Posiadając takie meble w swoim mieszkaniu, oddychamy czystym powietrzem i unikamy warstewki kurzu na naszych meblach. Drewniane meble są łatwe do utrzymania w czystości i mogą wyglądać atrakcyjnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl