Jakie argumenty przemawiają za kupnem łóżek z regulowanym stelażem?

Jakie argumenty przemawiają za kupnem łóżek z regulowanym stelażem?

Regulowany stelaż, a korzyści zdrowotne

Jeżeli doświadczamy problemów np. z kręgosłupem, i to na całym jego odcinku stelaż regulowany będzie świetnym rozwiązaniem. Zakup tego z elektryczną możliwością jego sterowania dodatkowo sprawi, że nie będziemy musieli się schylać czy wykonywać czynności, które będą sprawiać nam ból. Gama stelaży, w tym także tych elektrycznych, jest bardzo szeroka. Znajdują one zastosowanie od najprostszych lekkich konstrukcji wykonanych z drewna po dość masywne łóżka tapicerowane. W tym drugim przypadku wydaje się, że mamy do czynienia z optymalnym rozwiązaniem, albowiem stykamy się z połączeniem funkcjonalności z elegancją. Poza powyższym można spotkać opinie, że możliwość właściwego dostosowania zagłówka czy podnóżka kojąco wpływa na wystąpienie ewentualnych objawów astmatycznych. Użytkownicy takiego rozwiązania stoją nawet na stanowisku, że już po kilku dniach od zmiany stelaża z tradycyjnego na regulowany zauważyli u siebie znaczną poprawę ogólnego samopoczucia oraz przyjmowanej postawy stojącej. Dostępne zwykłe, płaskie stelaże są przeznaczone dla każdego użytkownika, stelaże zaś regulowane są, więc czymś ponad standardowym. Komfort użytkowania regulowanych stelaży zwiększa dodatkowo możliwość jego elektrycznego sterowania co odbywa się za pośrednictwem pilota.

Czy do każdej ramy pasuje stelaż regulowany?

Kupując stelaż z możliwością regulacji trzeba zwrócić uwagę na to czy oby będzie on pasował do ramy łóżka. Warto to zrobić, ponieważ nie każda rama jest przystosowana do takiego rozwiązania. Właściwie dopasowując do siebie te dwa elementy zyskujemy niezwykle przyjemne i komfortowe miejsce do wypoczynku. Odejdą problemy związane z podniesieniem pozycji w przypadku chęci poczytania książki bądź oglądania telewizji. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania odpowiedniej pozycji dla siebie przez każdego z partnerów z osobną. Do tego potrzebny jest jedynie zakup dwóch niezależnych stelaży, usytuowanych w ramie łóżka. Jeśli chodzi o wybór łóżka do sypialni, to wybierzmy się do salony meblowego już zaopatrzeni w wymiary naszej sypialni abyśmy mieli świadomość tego na jaki wymiar możemy sobie pozwolić. Pamiętajmy, że wielkość materaca czy stelaży nie idzie w parze z całkowitymi rozmiarami łóżek. Łóżka tapicerowane są bowiem piękne, ale też często okazałe co sprawia, że ich rozmiar jest znacznie większy, niż materac czy stelaż.

Jak działa stelaż elektryczny?

Działanie stelaża elektrycznego jest uzależnione od modelu jaki zakupimy. Dzielą się one bowiem na te z możliwością regulacji samego zagłówka, tylko podnóżka bądź obydwu tych elementów jednocześnie. Do głównych zalet elektrycznej odmiany należy przede wszystkim możliwość obsługi bez używania siły. Mało tego regulacji możemy dokonywać również w momencie kiedy na łóżku znajduje się osoba. Ma to szczególne znaczenie kiedy jeden z domowników jest poważnie chory, ale nie tylko. W przypadku kiedy czytamy książkę czując, że sen opuszcza nam powieki możemy bez wstawania skorygować pozycje leżenia. Elektryczny stelaż daje ponadto zdecydowanie więcej do ustawienia pozycji niż stelaż regulowany manualnie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium