Jaki stelaż do łóżek jest najlepszy?
Jaki stelaż do łóżek jest najlepszy?

Rodzaje stelaży do łóżka

Niektórym osobom wydaje się, że stelaż do łóżka nie ma większego wpływu na jakość snu. A to właśnie on ma zasadnicze znaczenie na ułożenie naszego ciała. Oprócz tego powinien nam umożliwić przyjęcie odpowiedniej pozycji, a tym samym odciążyć nasz kręgosłup. Tylko wtedy zapewnimy sobie zdrowy i wygodny sen, który następnie pozwoli na regenerację naszych sił i odczujemy komfort wypoczynku.

Wybierając stelaż do łóżka, nie możemy zapomnieć o jeszcze innej jego dodatniej stronie, otóż zapewnia nam odpowiednią cyrkulację powietrza, a tym samym zapobiegnie wilgoci. Jeżeli zakupimy do stelaża dobrze wentylowany materac, to on na dłużej zachowa swoje właściwości. Można podsumować, że dobrze dobrany stelaż ma zasadniczy wpływ na długotrwałość materaca.

Na rynku jest kilka rodzajów stelaży. Musimy się dobrze zastanowić, przemyśleć, bo i też cenowo się różnią. Zaliczyć do nich możemy stelaż rolowany, elastyczny lub klasyczne tzw. ruszt.

Najbardziej popularnym jest stelaż elastyczny, ponieważ jest wygodny i wytrzymały, odpowiednio amortyzuje nacisk naszego ciała na materac i zapewnia mu dłuższą żywotność, o co nam właśnie się rozchodzi.

Natomiast stelaż rolowany zbudowany jest z listewek mocowanych na taśmie. Jego wadą jest jego sztywność i nie ugina się pod ciężarem naszego ciała. Ale za to można go łatwo przenosić i zwijać.

Klasyczny stelaż typu ruszt jest tańszy, ale ma sztywną konstrukcję, a jego listewki są bezpośrednio mocowane do ramy łóżka. A jakby nie było, zależy nam na solidnie wytrzymałym stelażu, wykonanym z najwyższej jakości metalowej siatki oraz drewnianych sklejek. Najczęściej możemy spotkać stelaż drewniany, który jest wygodny i elastyczny, ma zawsze ładny i estetyczny wygląd.

Musimy zwrócić również uwagę, z jakiego drzewa stelaż jest zrobiony. Stelaże do łóżka zrobione z drewna bukowego są najbardziej wytrzymałe. Można dodać im jeszcze jedną dodatnią cechę odporność na nacisk naszego ciężaru ciała i nie odkształcają się.

Jak wybrać stelaż do łóżka?

Otóż stelaż powinno się dobrać do naszych potrzeb, upodobań i możliwości. Kupując nowy stelaż do łóżka, musimy zwrócić uwagę na wielkość naszego materaca oraz ramy łóżka. Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka jest istotny ze względu na wygodę i komfort podczas snu, a także ze względu na żywotności materaca. Musimy zwrócić uwagę na to, że osoby starsze potrzebują mocniejszego podparcia kręgosłupa i wtedy zakup stelaża jest uzależniony od modelu z możliwością regulacji twardości w środkowej części konstrukcji. Natomiast dla osób, którym puchną nogi, sprawdzi się stelaż, w którym można ustawić wysokość podnóżka.

Cieszy nas bardzo, że na rynku jest duży wybór stelaży, których konstrukcja pozwala na odpowiednie dobranie do potrzeb każdej osoby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl