Jaka sofa do salonu z ogrzewaniem podłogowym?
Jaka sofa do salonu z ogrzewaniem podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe w salonie sprawia, że pomieszczenie jest ciepłe i przyjemnie chodzi się po podłodze zimą nawet na bosaka. Jednak to rozwiązanie wprowadza nas w zakłopotanie podczas meblowania salonu. Sprawdźmy, jaka sofa będzie najlepsze do salonu z ogrzewaniem podłogowym i o czym należy pamiętać przy urządzaniu takiego pomieszczenia.

Czy buduje się ogrzewanie podłogowe pod meblami?

Wielu doradców poleca zaplanowanie rozmieszczenie mebli już na etapie projektowania ogrzewania podłogowego i nie rozprowadzać instalacji w miejscach, w których będą stały meble. Jednak nie jest to w 100% dobry pomysł. Z biegiem czasu zmieniamy meble, a także ich rozmieszczenie. Tacy już jesteśmy, potrzebujemy zmian. W przypadku, gdy jesteśmy zwolennikami częstych przemeblowań, nie bierzmy tej opcji pod uwagę i rozprowadźmy ogrzewanie równomiernie na całej podłodze.

Jak ustawić meble w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym?

W przypadku rozstawienia mebli na podłodze z wodną instalacją grzewczą znajdująca się w niej woda nie odda ciepła pod meblami przylegającymi do podłogi, popłynie dalej i w innym miejscu odda swoje ciepło. Natomiast umieszczanie mebli przylegających do podłogi w pomieszczeniu, gdzie zastosowano ogrzewanie elektryczne, jest niewskazane. Tego typu meble blokują wydzielanie wytworzonego ciepła przez kable, co może spowodować wystąpienie usterki. Problem ten nie dotyczy instalacji samoregulującej, która wytwarza ciepło tam, gdzie temperatura jest niższa, a nie produkuje go tam, gdzie jest wysoka.

Ogrzewanie podłogowe a meble

Na ogrzewanej podłodze nie powinniśmy stawiać przedmiotów o dużej powierzchni, które będą przylegać do podłogi. Jeżeli chodzi o sofy, wersalki, czy narożniki, powinniśmy wybrać modele z wysokimi nóżkami, które umożliwią cyrkulację powietrza i swobodne oddawanie ciepła przez podłogę.

Ogrzewanie podłogowe a dywan

Wielu z nas wstając z sofy, czy narożnika lubi poczuć pod nogami mięciutki dywan. Jednak w przypadku ogrzewania podłogowego, dywany są niewskazane. Jeżeli jednak musimy mieć dywan, zwróćmy uwagę na to, czy dany model dywanu jest przeznaczony do zastosowania na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Dywan powinien dobrze przepuszczać ciepło dlatego opór cieplny dywanu nie może być większy niż 0,17 m2.K/W. Co więcej, powinien być wykonany z materiałów odpornych na wysokie temperatury, dzięki czemu nie będzie szybko się niszczył pod wpływem stałego ciepła.

Sofy do salonu z ogrzewaniem podłogowym

Tak jak już wcześniej wspomniano, do salonu z ogrzewaniem podłogowym najlepiej wybrać sofy, narożniki, czy fotele i pufy na wysokich nóżkach, które nie będą zakłócać prawidłowego działania. Ogromny wybór mebli tapicerowanych z nóżkami znajdą Państwo w naszym sklepie Scandicsofa.pl wykonujemy zamówienia indywidualne, a także oferujemy bezpłatny próbnik tkanin. Poniżej przedstawiamy przykładowe modele mebli tapicerowanych dostępnych w naszym sklepie:

sofa na drewnianych nóżkach

Zestaw sof na drewnianych nóżkach > Kliknij i sprawdź

Fotele i pufy na nóżkach w modnych kolorach

Fotele i pufy na nóżkach

Fotel i pufa na drewnianych nóżkach > Kliknij i sprawdź

Narożniki na nóżkach

Narożnik na drewnianych nóżkach

Narożnik na drewnianych nóżkach > Kliknij i sprawdź

Łóżko na wysokich nóżkach

łóżko na wysokich nóżkach

Łóżko na wysokich nóżkach > Kliknij i sprawdź

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl