Jak zaprowadzić ład i porządek w naszych garażach? Z pomocą przychodzą praktyczne regały

Jak zaprowadzić ład i porządek w naszych garażach? Z pomocą przychodzą praktyczne regały

Oferta rynkowa w tym obszarze jest dość zróżnicowana. Mamy do wyboru regały większych lub mniejszych gabarytów, czy też mniej lub bardziej nośnej konstrukcji. Regały o najprostszej konstrukcji zbudowane są ze szkieletu i regulowanych w zakresie wysokości półek. W takie rozwiązania zaopatrują się zazwyczaj instytucje lub firmy, które borykają się z nadmiarem różnego rodzaju asortymentu lub dokumentacji. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy tych prostych rozwiązań unikać w kontekście zastosowań na własnym, domowym gruncie.

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla samych siebie napotkamy także regały zabudowane, gdzie boki oraz tył takiego regału będzie miał pełną zabudowę. Zastosowanie będzie miał on przede wszystkim w sklepach, pełniąc funkcje wystawową. I znowu należy powtórzyć, że mimo najczęstszego zastosowania takiego regału w sklepach nie ma problemu z wprowadzeniem go do naszego garażu.

Przed „wypadem” do sklepu wnikliwie przeanalizujmy do czego nasz regał będzie nam potrzebny, jakie rzeczy będziemy na nim przechowywać i jaką ilością miejsca w naszym garażu dysponujemy. Jest to bardzo ważne, albowiem nie może dojść do sytuacji, kiedy zdecydujemy się na produkt zbyt dużych rozmiarów co przełoży się bezpośrednio na ograniczenie ruchów w tymże pomieszczeniu. Pamiętajmy, że jeżeli dojdzie w tym zagadnieniu do niedoszacowania kubatury wnętrza, naszego garażu nie powiększymy, a powrót do sklepu i wymiana towaru to nie tylko w pewnym sensie dodatkowy stres, ale i popadanie w koszty dojazdu.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Jeśli potrzebujemy regału, który posłuży do składowania rzeczy ciężkich szukajmy wariantu z metalowymi półkami. Mają one największe możliwości udźwigu i są praktycznie niezniszczalne. Oczywiście sam stelaż również powinien być metalowy, a przy tym wykonany z solidnych elementów. Nieco tańszym wyborem będą regały, w których półki wykonane zostały z płyty wiórowej. Jeśli mamy zamiar trzymać na nich coś lekkiego, to jest to dobre rozwiązanie. Bez względu na to z czego wykonany jest nasz produkt pamiętajmy, aby utrzymywać go w ciągłej czystości. Wiadomo, że nie jest to część mieszkalna naszego domu, aczkolwiek, jeżeli dojdzie do nagromadzenia i wchłonięcia (półki wykonane z płyty) różnych płynnych substancji może dojść do sytuacji, kiedy usunięcie zanieczyszczeń będzie zwyczajnie niemożliwe. Tutaj sugestia taka, że jeśli mamy w garażu oleje, smary etc. trzymajmy je na regałach, których półki zostały wykonane z metalu. Przed zakupem zapoznajmy się również etykietą na opakowaniu. Tam znajdziemy informacje dotycząca udźwigu jest to istotne w przypadku półek wykonanych z płyty. W przypadku ich przeciążenia może dojść do odkształcenia, a w końcowym efekcie nawet przewrócenia całego regału.

Reasumując zakup odpowiedniego regału do naszego garażu to zwrócenie uwagi na użyteczność, funkcjonalność, stabilność, temat utrzymania w czystości, a na samym końcu walor estetyczny.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium