Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Jak zapobiegać powstawaniu grzyba w domu?
Jak zapobiegać powstawaniu grzyba w domu?

Receptą na uleczenie powyższych problemów jest zadbanie o to, aby 
z mieszkania w sposób dostateczny odprowadzać owy nadmiar wilgoci. Wadliwie funkcjonująca wentylacja, zbyt szczelne okna PCV tworzące swego rodzaju termos wcale nie poprawiają sytuacji. Dlatego też ważniejsze dla nas winno być zapobieganie powstawaniu wykwitów i ognisk wilgoci niż usuwanie jej skutków. Postarajmy się, więc uporządkować to do czego musimy przywiązać najwięcej uwagi. 

U podstaw leży prawidłowe wykonanie izolacji zewnętrznej budynku. Powinna ona być wykonana w sposób profesjonalny z wykluczeniem możliwości wystąpienia mostków termicznych. Następnie istotna jest odpowiednio poprowadzona instalacja wentylacyjna, mechaniczna lub grawitacyjna. Okna dostępne na rynku mają możliwość zrobienia w nich mikro szczeliny. Dlatego pamiętajmy, aby w momencie kiedy suszymy pranie rozszczelnić okna. To samo się tyczy okien w łazience po zakończonej kąpieli. Wspomóc nas mogą również osuszacze powietrza, które wychwytują nadmiar wilgoci. 

Co jeśli nasze działania nie przyniosą rezultatu i powstanie miejsce z grzybem? 

 Jeżeli dojdzie już do powstania zawilgoconego miejsca pamiętamy, żeby niezwłocznie podjąć działania zmierzające do jego wyeliminowania. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia naszego zdrowia, na które pleśń ma bardzo destrukcyjny wpływ. Podstawowym zabiegiem w takim przypadku jest wykonanie drobnych prac remontowych w zagrzybionym miejscu. Należy skuć zagrzybione plac, a następnie ponownie go otynkować. Czynność tę należy wykonać bardzo dokładnie, bo jeśli zostawimy śladowe ilości pleśni problem wróci szybciej, niż nam się wydaje. W obiegu krążą informacje dotyczące tego, że olejek drzewa herbacianego również znajduje swoje zastosowanie. Należy miejsca które chcemy oczyścić z pleśni przetrzeć nawilżoną szmatką roztworem właśnie ze wskazanego oleju. Ostatecznym rozwiązaniem będzie nabycie i posłużenie się detergentami, które sprzedawane są w sklepach chemicznych. Należy dobrze zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na etykiecie, albowiem zawierają one bardzo silne związki szkodliwe dla człowieka. Większości z nich używa się pod nieobecność domowników. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium