Jak zaplanować remont w salonie?
Jak zaplanować remont w salonie?

Sposób na szybki i sprawny remont

Musimy ustalić sobie zakres robót, wybrać odpowiednie materiały do niego i przygotować pomieszczenie do remontu. Jeżeli te wszystkie warunki zostaną spełnione, to remont salonu przebiegnie sprawnie i bez jakichkolwiek przeszkód. Takie czynności jak: ustalenie zakresu prac, sporządzenie listy niezbędnych materiałów i ich odpowiedni wybór oraz przygotowanie pomieszczenia powinny poprzedzać każdy remont. Dzięki nim metamorfoza pokoju, którą chcemy wykonać, nie tylko spełni wszelkie nasze oczekiwania, ale również nie przekroczy ustalonego budżetu. 

Wstępnie ważną rzeczą podczas przeprowadzania remontu naszego salonu jest skompletowanie wszelkich niezbędnych przyborów i materiałów budowlanych. Bardzo często zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim oferowaną jakość. Musimy wiedzieć, że jednak najtańsze produkty dostępne na rynku często pozostawiają wiele do życzenia, co oczywiście nie jest regułą. Warto jednak dokładnie się im przyjrzeć przed zakupem.

Malowanie ścian to najczęściej wykonywany zabieg podczas remontu, warto więc zastanowić się, jakie pędzle malarskie sprawdzą się najlepiej. Przede wszystkim muszą być one odpowiednio duże i grube, okrągłe i płaskie. Warto również zwrócić uwagę na to, aby ich włosie dostosowane było do rodzaju farby i malowanej powierzchni. Nie bez znaczenia jest również jakość ich wykonania. Jeżeli przy okazji remontu planujemy zakup nowej sofy lub narożnika, to zawsze możemy zamówić bezpłatny próbnik materiałów, dzięki temu idealnie dopasujemy kolorystykę mebli i wnętrza.

Na wstępie musimy koniecznie usunąć z pomieszczenia meble wiszące i wszelkie dodatki. Meble stojące można przesunąć na środek pomieszczenia i dokładnie nakryć folią malarską. Dzięki temu nie ulegną one zabrudzeniu. Łatwiej przeprowadzimy również prace malarskie. Może się okazać, że musimy wymienić podłogę na nową. Wtedy trzeba usunąć wszystkie meble i dodatki z naszego salonu. Uwzględniamy nasze potrzeby i preferencje co do naszego remontu. Ważny jest też budżet, którym dysponujemy i w jakim stopniu możemy go wykorzystać. Wtedy możemy mieć pełny obraz naszego remontu.

Sporządzając listę niezbędnych materiałów budowlanych, możemy przystąpić do robienia zakupów. Wtedy na pewno nie przeoczymy żadnego ważnego produktu, takiego jak gładź, pędzel, tynk czy też farba do pokoju. Dobrze jest, by taki remont wykonać samemu. Wychodzi to znacznie taniej. Niekiedy musimy zatrudnić ekipę remontową, ze względu na zakres wielu robót remontowych w naszym salonie. Takie podjęcie decyzji podraża budżet naszego remontu.

Czasem, lepiej zatrudnić fachowców i cieszyć się estetycznym wykonaniem robót remontowo-budowlanych, niż smucić się złym wyglądem naszych ścian, podłóg czy sufitu. Ważne jest, że prace remontowo-budowlane warto zaplanować w miesiącach letnich. Wtedy możemy szeroko otworzyć okna, jest lepszy przewiew powietrza i wszystko lepiej schnie. W tym czasie szybciej przebiegają również prace wykończeniowe i malowanie.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium