Jak zaaranżować schody w domu jednorodzinnym?

Jak zaaranżować schody w domu jednorodzinnym?

Eleganckie wnętrze – eleganckie schody

Propozycje projektantów w tym zakresie doskonale pokazują, że schody w dwupoziomowym mieszkaniu nie muszą spełniać tylko i wyłącznie funkcji praktycznej. Podjęcie decyzji o wykonaniu schodów z dekoracyjną balustradą przyczyni się do podniesienia efektu dekoracyjnego poprzez nadanie mieszkaniu klasy i splendoru. Możliwości jest doprawdy sporo, od balustrad bardziej fantazyjnych, po nieco prostsze, niemniej jednak ciągle inspirujące i wprawiające w zachwyt.

Schody wyposażone w szklaną balustradę

W ostatnim czasie zauważalny jest boom na wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym. Nie ulega wątpliwości, że w tego typu klimatach świetnie sprawdzą się schody wyposażone w szklaną balustradę. Szkło ma to do siebie, że bez problemu można je łączyć zarówno z naturalnymi drewnianymi dodatkami, jak i elementami wykonanymi z metalu. Takie podejście nadaje schodom lekkości, co jest ważne w przypadku wnętrz o niedużej kubaturze. Zwolennikom prostych form rekomendujemy szklaną balustradę pozbawioną jakichkolwiek ozdób.

Opcja z balustradą sznurową

Balustrady wykonane ze szkła czy metalu są rozwiązaniami, które na rynku utrzymują się już od dłuższego czasu. Do dekoracyjnych nowości śmiało można zaliczyć balustradę sznurowaną. Rozwiązanie to polega na poprowadzeniu linek (z materiału bądź plecionki stalowej) od sufitu do stopnia schodów. Jest to konstrukcja bardzo lekka, a przy tym skutecznie zwiększająca bezpieczeństwo użytkowników. Projekty takiej balustrady przewidują możliwość poprowadzenia wspomnianych linek równolegle do siebie bądź krzyżowo.

Po prostu schody

Kolejną możliwością jest wykonanie schodów bez balustrady. Jest to bardzo efekciarskie, aczkolwiek w przypadku najmłodszych domowników istnieje ryzyko wystąpienia przykrego w skutkach wypadku, także trzeba się mocno zastanowić, czy sam dekoracyjny efekt jest tego wart. Z zalet należy wymienić fakt, że schody bez balustrady nie przytłoczą wnętrza.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium