Jak zaaranżować przedpokój?

Jak zaaranżować przedpokój?

Przedpokój jest miejscem często małym, nieustawnym stąd też jego zaaranżowanie może być problemowe. Z drugiej strony jego właściwe zagospodarowanie może nam przynieść sporo korzyści. Pojemna szafka na buty, przemyślany wieszak, lustro czy też garderobiana szafa to meble, które powinny w holu się znaleźć. 

Pamiętaj 

Przedpokój to przede wszystkim praktyczność. Dlatego na początku warto zadać sobie pytanie jakie role ma spełniać. Dopiero po odpowiedzi na to pytanie można przejść do jego aranżacji. Poniżej znajdziemy kilka podstawowych, ale bardzo istotnych informacji. 

Na początek 

Z racji tego, że zazwyczaj jest to pomieszczenie o niewielkiej kubaturze, warto wyjść od koloru ścian. Od dawna wiadomo, że jasne kolory dają poczucie większej przestronności. Nie należy jednak ograniczać się do bieli. Mogą to być inne stonowane, nieinwazyjne barwy. Odcienie kolorów kremowych, beżowych czy błękitnych będą jak najbardziej na miejscu. Sprawdzą się także delikatne róże, odcienie zieleni czy tzw. rozmyta szarość. Po podjęciu decyzji o kolorze ścian i sufitu warto zadbać o dobre oświetlenie. I znowu, im więcej światła tym lepiej. Pozwoli to na spotęgowanie poczucia większej przestrzeni. Możliwości mamy obecnie bardzo dużo. Może to być oświetlenie punktowe czy kinkiety w okolicach lustra. Właśnie… lustro. Jego też nie może zabraknąć. Raz, że lustrzane odbicie przyczynia się do „powiększenia” pomieszczenia, to dodatkowo pozwoli nam tuż przed opuszczeniem domu zerknąć czy jesteśmy zadowoleni ze swojego „wyjściowego” wyglądu. 

W dalszej kolejności 

 Przedpokój może stać się naprawdę mądrze przemyślaną strefą przechowywania. Częstym rozwiązaniem jest pokaźnych rozmiarów szafa. Z racji niewielkiej przestrzeni zaleca się, aby drzwi do szafy były przesuwne. Drzwi otwierane na pomieszczenie w małym holu będą po prostu niepraktyczne. Prawda jest taka, że w niewielkim holu im mniej mebli tym lepiej. Można się, więc zastanowić czy projekt szafy garderobianej powinien zawierać możliwość chowania butów. Dobrze zaprojektowana duża szafa pod zabudowę to niezliczone możliwości przechowywania. Poza szafką na buty możemy w niej zaprojektować miejsce na parasole, pudła ze szpargałami, odkurzacz czy deskę do prasowania. 

Detale 

W przedpokoju po pierwsze primo porządek! Chodzi oczywiście o to, że im mniejsza ilość rzeczy na widoku tym większy ład, porządek i wrażenie, że pomieszczenie nie jest przytłaczające. Z racji tego, że jest to mały zakątek powinniśmy dążyć do minimalizowania gadżetów się w nim znajdujących. Zabiegać należy o jak najmniejszą ilość mebli, a rzeczy codziennego użytku, jak klucze do mieszkania, dokumenty, detale związane z pielęgnacją obuwia winny mieć swoje miejsce. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium