Jak wykorzystać przestronny korytarz?
Jak wykorzystać przestronny korytarz?

Korytarz pełni funkcję głównie komunikacyjną, ale jeśli jest on długi lub szeroki, to możemy wykorzystać go do innych celów. Sprawdź z nami, jak urządzić przestronny korytarz, żeby był stylowy i funkcjonalny. 

Mieszkanie w jednym stylu

Korytarz jest miejscem odpowiedzialnym za pierwsze wrażenie odwiedzających nas gości. Dobrze byłoby, gdyby jego wystrój zapowiadał styl, w którym mamy urządzone całe mieszkanie. Jest to miejsce, które powinien panować porządek 

Wysoka jakość materiałów

Jest to miejsce, w którym nie przebywamy zbyt długo, za to często przez niego przechodzimy. Z tego powodu jest on narażony na częste zabrudzenia, wilgoć oraz zarysowania. Ważne jest, żeby korytarz był wykończony wysokiej jakości materiałami. Powinny one być trwałe oraz łatwe w czyszczeniu.

Na podłodze możemy zastosować na przykład ciekawe płytki, a na ścianach grysik lub architektoniczny beton. Betonowe ściany sprawiają, że wnętrza przyciągają uwagę ciekawym wyglądem. Łatwo można je łączyć z różnymi stylami. W korytarzach wyglądają szczególnie pięknie. Podkreślane sztucznym oświetleniem, uwydatniają ich strukturę.

Umeblowanie korytarza

Zagospodarowując, swój korytarz musimy, pamiętać o miejscu na przechowywanie odzieży wierzchniej i butów. Warto zdecydować na zrobienie pod wymiar szafy, najlepiej takiej z przesuwnymi drzwiami. Można pomyśleć o dużym lustrze na jednej ze ścian i ławeczce z tapicerowanym obiciem lub mini sofie służącej do siadania podczas zmiany obuwia.

Oczywiście, tutaj nie powinno zabraknąć dodatkowych wieszaków.

Oświetlenie

Ponadto, musimy pomyśleć o dobrym pomysłowym oświetleniu. Sprawdzą się, reflektory zamontowane na ścianie, czy suficie. Kreatywny sposób, urządzenia korytarza sprawi, że nabierze on niesamowitego charakteru. Ściany korytarza można także pokryć farbą tablicową, co sprawia, że możemy po niej pisać. Będą pełnić funkcję tablicy, co zadowoli wszystkich domowników. W korytarzu nie musi wiać nudą. 

Innym pomysłem na zagospodarowanie ścian może być wykorzystanie niestandardowych materiałów. Jednym takim ciekawym materiałem jest cegła w odcieniu beżowym. Doskonale komponują się z białą podłogą, sufitem, czy schodami.

Dodatki

W korytarzu stawiamy jak najmniej mebli. Osobliwego charakteru nadadzą ciekawe dodatki. Tutaj sprawdzą się złote refleksy, ciekawe dzieła sztuki, a nawet rzeźby. Jeżeli, wygospodarujemy, miejsce możemy, zdecydować się na sztuczny kominek wbudowany w ścianę.

Jeśli korytarz jest dość duży powierzchniowo, może stać się również mini biblioteczką. Dużą rolę w korytarzu pełnią lustra, które mogą się znaleźć na dwóch ścianach. Oprócz roli dekoracyjnej powiększają także przestrzeń.

Dobrze jest, gdy jedna ze ścian jest zabudowana od podłogi do sufitu. Może być w niej, miejsce na deskę do prasowania czy odkurzacz. Jest to, niezwykle funkcjonalne i zarazem praktyczne rozwiązanie. 

Kolorystyka

Z uniwersalnych rozwiązań, we wystroju korytarza sprawdzi się rustykalny szary kamień, czy surowa szarość. Jeśli jednak ktoś decyduje się na malowanie korytarza to, najlepiej wybrać klasyczne beże. Do nowoczesnego korytarza, pełnego energii warto wprowadzić czerwień i zieleń. Natomiast, do eleganckiego korytarza warto zastosować białe i neutralne odcienie kolorów ścian. 

Przemyślanie zagospodarowana przestrzeni z odpowiednimi dodatkami i kolorami sprawia, że jest ona milsza, przytulna i komfortowa. Korytarz to jednak swoista wizytówka każdego domu, która jest odpowiedzialna za pierwsze wrażenie. Dlatego warto, urządzić go w elegancki sposób, pamiętając jednak o zachowaniu danego stylu i mądrym wykorzystaniu wolnej przestrzeni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl