Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Jak wykorzystać filar jeśli taki mamy w projekcie domu?
Jak wykorzystać filar jeśli taki mamy w projekcie domu?

Pomocny w zaprowadzeniu ładu 

Każde mieszkanie dzieli się na strefy. Jeżeli nasze lokum jest niewielkie i dodatkowo usytuowane jest na poddaszu, gdzie często występują filary, a dodatkowo salon jest połączony z aneksem kuchennym, filar pomocny może się okazać w odcięciu tych dwóch stref pełniących różne role. Nie ma wówczas konieczności stawiania dodatkowej ścianki czy grodzenia w inny sposób. Pozwala to na zaprowadzenie ładu w mieszkaniu. Z racji tego, że ustawienie filara jest zazwyczaj symetryczne z pewnością będzie on pomocny w wyodrębnieniu części domu. Koło takiego filaru możemy postawić fotel bądź sofę i w ten sposób wprowadzamy rozgraniczenie stref w domu.  

Ważne jest aby już na etapie wyboru projektu decydować jaką ilość słupów oraz o jakiej szerokości będzie zawierał nasz dom. Dzięki temu unikniemy w czasie aranżowania wnętrza przykrych rozczarowań i niepotrzebnego stresu.  

Zabudowane 

Sposobów na wykorzystanie tego elementu naszego wnętrza jest dość sporo. Jednym z nich jest częściowe lub całościowe jego zabudowanie. Można to zrobić przy pomocy różnych materiałów w zależności od tego w jakim stylu urządzamy wnętrze. W przypadku rustykalnego można zdecydować się na ciętą czerwoną cegłę, jeśli idziemy w kierunku wnętrza o charakterze ekologicznym można zabudować go różnymi odmianami drzewa. Jeżeli w pomieszczeniu mamy więcej niż jeden filar wspaniałym pomysłem jest wykonanie między nimi półek np. na książki czy do przechowywania pamiątek. Świetnym rozwiązaniem, aczkolwiek nieco futurystycznym, jest obudowanie słupa przeźroczystym materiałem i jego podświetlenie. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy oryginalną lampę rozświetlającą wnętrze.  

 

Sposoby na dekorację? 

Istotne jest to z jakie materiału słup w domu jest wykonany. Stosuje się bowiem drewniane, betonowe, czy też ze stali. W zależności od wystroju wnętrza każdy z nich może świetnie się komponować w stanie surowym. Drewniany nawiąże do stylu eko, stalowy sprawdzi się we wnętrzu gdzie jest dużo przeszkleń, betonowy z kolei nada charakteru aranżacji industrialnej. Słup zdecydowanie najczęściej wykorzystywany jest jako element wystroju. Na rynku jest dostępnych sporo produktów służących do obrobienia słupów we wnętrzach. Do słupów betonowych są przeznaczone różnego rodzaju masy tynkarskie bądź mozaiki i tworzywa sztuczne, do tych wykonanych z drzewa impregnaty, bejce i lakierobejce. To od naszej kreatywności i pomysłowości zależy tak naprawdę na co się zdecydujemy.   

Jeżeli już na etapie rozkładania elektryki, przed położeniem tynków, zadbamy o to aby kable doprowadzić do miejsca w którym znajduje się słup to później na przy wykończeniu wnętrza możemy zamontować na nim oświetlenie. Pozwoli to odpowiednio doświetlić określone strefy mieszkania. 

Powyższe pokazuje, że wcale nie musi być tak, iż filar w domu będzie przeszkodą czy czymś zbędnym. Wręcz przeciwnie, jeśli się postaramy może on okazać się atutem we wnętrzu naszego domu. 

Jak wykorzystać filar jeśli taki mamy w projekcie domu? 

Jednym ze stałych elementów konstrukcyjnych domu jest filar. Spełnia on bardzo ważną funkcję, mianowicie podtrzymuje strop. Jak wspomniano jest to element stały także umieszczenie go w innym miejscu, mimo że naszym zdaniem totalnie burzy ustawność salonu, jest niemożliwe. Jeżeli jednak już zdecydowaliśmy się na projekt z filarem zamiast narzekać i się zamartwiać lepiej zastanowić się jak wcielić go w aranżację. Wystarczy tylko krzta kreatywności, a ten niby zbędny element może stać się „filarem” wystroju wnętrza . 

W związku z nieustającymi dążeniami do jak największej przestronności wnętrz coraz częściej projektanci posługują się słupem jako ważnym elementem nośnym niezmiernie ważnym dla całej konstrukcji. Powoduje to, iż w awangardowych wnętrzach filar jest nieodłącznym elementem. 

 Pomocny w zaprowadzeniu ładu. 

Każde mieszkanie dzieli się na strefy. Jeżeli nasze lokum jest niewielkie i dodatkowo usytuowane jest na poddaszu, gdzie często występują filary, a dodatkowo salon jest połączony 
z aneksem kuchennym, filar pomocny może się okazać w odcięciu tych dwóch stref pełniących różne role. Nie ma wówczas konieczności stawiania dodatkowej ścianki czy grodzenia w inny sposób. Pozwala to na zaprowadzenie ładu w mieszkaniu. Z racji tego, że ustawienie filara jest zazwyczaj symetryczne 
z pewnością będzie on pomocny w wyodrębnieniu interesującej nas części domu. 

Ważne jest, aby już na etapie wyboru projektu decydować jaka liczba słupów oraz o jakiej szerokości będzie zawierał nasz dom. Dzięki temu unikniemy w czasie aranżowania wnętrza przykrych rozczarowań i niepotrzebnego stresu.  

Można zabudować. 

Sposobów na wykorzystanie tego elementu naszego wnętrza jest dość sporo. Jednym z nich jest częściowe lub całościowe jego zabudowanie. Można to zrobić przy pomocy różnych materiałów 
w zależności od tego w jakim stylu urządzamy wnętrze. W przypadku rustykalnego można zdecydować się na ciętą czerwoną cegłę, jeśli idziemy w kierunku wnętrza o charakterze ekologicznym można zabudować go różnymi odmianami drzewa. Jeżeli w pomieszczeniu mamy więcej, niż jeden filar wspaniałym pomysłem jest wykonanie między nimi półek np. na książki czy do przechowywania pamiątek. Świetnym rozwiązaniem, aczkolwiek nieco futurystycznym, jest obudowanie słupa przeźroczystym materiałem i jego podświetlenie. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy oryginalną lampę rozświetlającą wnętrze. 

Sposoby na dekorację. 

Istotne jest to z jakiego materiału słup w domu jest wykonany. Stosuje się bowiem drewniane, betonowe, czy też ze stali. W zależności od wystroju wnętrza każdy z nich może świetnie się komponować w stanie surowym. Drewniany nawiąże do stylu eko, stalowy sprawdzi się we wnętrzu gdzie jest dużo przeszkleń, betonowy z kolei nada charakteru aranżacji industrialnej. Słup zdecydowanie najczęściej wykorzystywany jest jako element dekoracyjny. Na rynku jest dostępnych sporo produktów służących do obrobienia słupów we wnętrzach. Do betonowych są przeznaczone różnego rodzaju masy tynkarskie bądź mozaiki czy tworzywa sztuczne, do tych wykonanych z drzewa impregnaty, bejce i lakierobejce. To od naszej kreatywności i pomysłowości zależy tak naprawdę na co się zdecydujemy. 

Jeżeli już na etapie rozkładania elektryki, przed położeniem tynków, zadbamy o to, aby kable doprowadzić do miejsca, w którym znajduje się słup to później przy wykończeniu wnętrza możemy zamontować na nim oświetlenie. Pozwoli to odpowiednio doświetlić określone strefy mieszkania. 

Powyższe pokazuje, że wcale nie musi być tak, iż filar w domu będzie przeszkodą czy czymś zbędnym. Wręcz przeciwnie, jeśli się postaramy może on okazać się atutem we wnętrzu naszego domu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium