Jak wybrać materac do łóżka w sypialni?
Jak wybrać materac do łóżka w sypialni?

Na jakość snu wpływ ma nie tylko spokojne otoczenie oraz cisza, ale także wygodny materac i łóżko. Dobór odpowiedniego materaca do łóżka jest najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o urządzanie sypialni. Sprawdźcie z nami, jak wybrać wygodny materac do łóżka w skandynawskim stylu.

Wygodny materac na dużym łóżku sprawia, że jakość naszego snu jest na bardzo wysokim poziomie. Każdy, kto choć raz spał na za małym łóżku z niewygodną powierzchnią spania, wie jak odpowiedni materac, wpływa na komfort naszego snu, a tym samym odpoczynku.

Na co zwrócić uwagę wybierając wygodny materac?

Twardość - materac powinien być dostosowany do indywidualnych wymagań osoby śpiącej. Twardy materac ma zbawienny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Dyskomfort odczuwany w postaci bólu pleców, szyi, czy głowy może być wynikiem za miękkiego bądź niewygodnego materaca. Komfortowe miejsce snu ma wpływ na jakość snu oraz na poczucie wypoczęcia i relaksu. Wygodne łóżko ma także wpływ na to, że nie czujemy dyskomfortu podczas spania, a tym samym nie budzimy się w nocy. W przypadku osób do 80 kg zalecana jest twardość H2, u osób o wadze od 80 do 100 kg poleca się twardość H3, natomiast w przypadku osób o wadze większej niż 100 kg polecane są materace H4.

 

 

 

Jeden materac czy dwa - ten dylemat dotyczy łoża małżeńskiego. Jeżeli na jednym łóżku śpią dwie osoby o podobnej masie ciała, wystarczy jeden duży materac. Jeżeli masa ciała się różni lub osoby śpiące nie mogą dogadać się co do twardości materaca, wtedy warto wybrać dwa pojedyncze materace. Wtedy każda ze śpiących osób będzie wyspana i nie będzie narzekać na zbyt miękki, czy zbyt twardy materac, a także nie będzie budzona, przez ruchy drugiej osoby.

Grubość materaca - grube materace, te o wysokości nawet 20 cm, są polecane w przypadku osób ze schorzeniami kręgosłupa, większą masą ciała oraz dla osób spędzających w łóżku dużo czasu. W przypadku osób szczupłych nie mających problemów z kręgosłupem wystarczą kilkunastocentymetrowe materace.

Łóżka z tapicerowanym zagłówkiem od Scandic Sofa > kliknij i sprawdź

Wypróbowanie materaca - przed zakupem materaca warto się na nim położyć i poleżeć przez kilka minut. Wybierzmy ten materac, na którym poczujemy rozluźnienie i odprężenie.

Odpowiedni rodzaj materaca - w sklepach znajdziemy materace piankowe, kieszeniowe i piankowe. Materace piankowe wyróżniają się dopasowaniem do kształtu ciała i krzywizn kręgosłupa, są zalecane w przypadku alergików, ponieważ mają właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze, są uniwersalne i trwałe. Materace kieszeniowe są również polecane w przypadku alergików, są tańsze niż lateksowe, a podczas wstawania nie ma poczucia zapadania się. Natomiast materace piankowe również dobrze dostosowują się do kształtu ciała, kręgosłupa, wyróżniają się bardzo dobrą wentylacją, wysokim komfortem, bardzo dobrze wpływają na kręgosłup i są wytrzymałe na odkształcenia.

Wygodna sypialnie to nie tylko idealnie dobrany materac, ale również piękne łóżko. Jeżeli poszukujecie łóżka w skandynawskim stylu z designerskim zagłówkiem, zapraszamy do sprawdzenia oferty Scandicsofa. Nasze łóżka są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Charakteryzują się wytrzymałością, są wykonywane ręcznie. Realizujemy indywidualne zamówienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl