Jak wybrać fotel wygodny dla kręgosłupa?
Jak wybrać fotel wygodny dla kręgosłupa?

Wygodny fotel do salonu lub sypialni

Fotel może być wspaniałym elementem dekoracyjnym, ale również miejscem do wypoczynku. W dzisiejszych czasach można zakupić fotel w wersji podstawowej lub rozkładanej. Jednak musimy wziąć pod uwagę, wystrój naszego salonu i dopasować go do całości. Fotel powinien wtopić się w aranżację salonu pod względem wygody, kolorystycznym oraz ciekawego kształtu.

Bardzo modne są eleganckie fotele skórzane. Mogą być w wersji rozkładanej, służące nawet do małej popołudniowej drzemki. Na rynku można spotkać wiele rodzajów foteli. Jednak priorytetem dla nas będzie wygodny fotel dla kręgosłupa. Ponieważ wiele godzin w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej, ważny będzie rodzaj siedziska w danym fotelu.

Natomiast wyższość fotela wypoczynkowego nad zwykłym, tkwi oczywiście w jego funkcjonalności. Toteż powinniśmy wybrać fotel wygodny dla kręgosłupa i funkcjonalny. Każdy potrzebuje relaksu po ciężkim dniu pracy. Sprawdzi się na pewno wygodny fotel jednoosobowy. Odpowiednio dobrany fotel to jednak gwarancja pewnego komfortu. Musi posiadać wygodne oparcie, miękkie siedzisko i podłokietniki. Takie zalety posiada fotel ergonomiczny, z odpowiednim kątem nachylenia oparcia, musi mieć zagłówek, oraz odpowiednio dostosowany do kształtu naszego kręgosłupa. Związane to wszystko jest, z wielogodzinnym siedzeniem w jednym miejscu. Natomiast głębokość i szerokość siedziska fotela powinna wynosić około 40 cm, a materiał, którym jest pokryty fotel, powinien być elastyczny z możliwością rozciągania.

Fotel z podnóżkiem

Jak widać, kupując wygodny fotel dla kręgosłupa, nie bierzemy pod uwagę, tylko kwestii wizualnej. Sprawdzi się także, podnóżek jako dodatek do fotela. Pozwala swobodnie wyciągnąć nogi, przyjąć odpowiednią pozycję, co podwyższa komfort wypoczynku i relaksu. Wyżej podniesione nogi to lepsze krążenie, sposób na opuchlizny i żylaki. Należy dodać, że fotel, w którym będziemy odpoczywać, powinien mieć niskie nóżki i być odpowiednio rozłożysty.

Szezlong

Innym rodzajem fotela wypoczynkowego jest szezlong. W nim też możemy doskonale wypocząć, zrelaksować się i zapomnieć o całym świecie. Świetnie sprawdzi się podczas czytania dobrej książki, oglądania ciekawego filmu czy picia kawy.

Wiemy już, że centrum salonu stanowi fotel do codziennego drzemania czy siadania. Dlatego też musi być bardzo wygodny, mieć odpowiednie wymiary i służył naszemu kręgosłupowi. Dobrze jest, kiedy posiada ruchomą część oparcia, gdzie możemy odpowiednio ułożyć lędźwiowy i krzyżowy odcinek kręgosłupa oraz część oparcia dla rąk. Minusem fotela jest, kiedy jest brak mechanizmu ułatwiającego zmianę pozycji ułożenia swojego ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium