Jak wpływa ogrzewanie podłogowe na sen?
Jak wpływa ogrzewanie podłogowe na sen?

Jakie są korzyści ogrzewania podłogowego?


W porównaniu do klasycznego ogrzewania grzejnikami ogrzewanie podłogowe posiada liczne plusy. Do najważniejszych z nich należą stosunkowo niskie koszty ogrzewania, gdyż jest to ogrzewanie niskotemperaturowe. Dzięki równomiernemu rozmieszeniu źródła ciepła otrzymujemy w rezultacie komfort cieplny w sypialni, jak i innych pomieszczeniach. Wbrew pozorom dzięki ogrzewaniu podłogowemu w sypialni, eliminujemy duże ilości kurzu we wnętrzu. Dzieje się tak, ponieważ cyrkulacja powietrza zachodzi wciąż w tym samym tempie, co nie wznieca nagle kurzu, jak w przypadku kaloryferów. Należy podkreślić, że dużym plusem jest oszczędność na przestrzeni oraz to, że nie musimy się martwić, że zastawimy meblami grzejniki.

Jaki jest komfort snu przy ogrzewaniu podłogowym w sypialni? Czemu śpi się lepiej?
Ogrzewanie podłogowe daje równomierne rozmieszczenie ciepła w pokoju oraz utrzymuje temperaturę dużej niż klasyczny grzejnik. Ponadto podczas snu ważne jest, aby powietrze w pomieszczeniu nie było zbyt suche. To właśnie zapewnia tzw. podłogówka, czyli nie wysusza powietrza.

Jeśli jesteś na etapie remontu lub budowy, warto zastanowić się nad instalacją ogrzewania podłogowego również w sypialni. Inwestycja szybko przyniesie wiele korzyści, a przede wszystkim komfort dla użytkowników podczas dnia, a w szczególności nocą, podczas snu.

Wady ogrzewania podłogowego

Decydując się na ogrzewanie podłogowe, musimy wiedzieć o jego minusach. Ogromnym minusem ogrzewania podłogowego jest powolne nagrzewanie się i jednocześnie powolne stygnięcie. Dlatego może to prowadzić do przegrzania pomieszczenia, a co za tym idzie do przegrzania podczas snu. Dzieje się tak dlatego, że rury grzewcze układa się na zaizolowanym stropie i przykryte kilkucentymetrową warstwą betonu, który musi się nagrzać, zanim zacznie przekazywać ciepło do pomieszczenia. Po rozgrzaniu beton długo pozostaje ciepły, dlatego upłynie dość dużo czasu zanim beton się schłodzi. Zatem ogrzewanie podłogowe nie jest idealnym rozwiązaniem do montażu w sypialni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium