Jak urządzić wnętrza z pozytywną energią?
Jak urządzić wnętrza z pozytywną energią?

Ważna przestrzeń

Jasne wnętrza mieszkania na planie kwadratu i prostokąta, szerokie wejścia, duże okna, to przestrzeń, po której energia ma szansę w miarę swobodnie przepływać. Blokują ją szafy ustawione tuż przy drzwiach, czy wąskie korytarze. 

Często mamy wrażenie, że nasze mieszkanie czy biuro jest duszne, zbytnio przepełnione. W takim przypadku powinniśmy rozważyć zmianę tego wnętrza. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się przemalowanie ścian na jasne kolory, doświetlenie pomieszczenia, poszerzenie drzwi, a nawet posunięcie się do radykalnych zmian, takich jak zburzenie jednej czy kilku ścian.

Salon z pozytywną energią

Zanim jednak rozpoczniemy wielki remont, zastanówmy się chwilę nad salonem, który jest centralnym miejscem każdego mieszkania. To w nim odpoczywamy, słuchamy muzyki i prowadzimy rodzinne rozmowy. Warto poświęcić mu chwilę i go odpowiednio zaprojektować. W salonie powinny znaleźć się krzesła, fotele, małe kanapy lub szezlong. Te elementy rozstawiamy w taki sposób, aby środek salonu był dobrze widoczny. Pamiętajmy, aby rozplanować ustawienie mebli w taki sposób, by przy siedzeniu nasze plecy nie były zwrócone w kierunku okna lub drzwi. Wychodząc z salonu na balkon, wiemy, że może on być doskonałym miejscem na poranną kawę. Wystarczy kilka prostych posunięć, by odpoczywać na balkonie. 

Harmonia w jadalni

W następnie warto przyjrzeć się bliżej jadalni. Stojący w niej stół powinien być okrągły, owalny lub ośmiokątny. Nie zaleca się stawiania stołów rozsuwanych, ponieważ oddzielenie od siebie poszczególnych osób może zakłócić harmonię w jadalni. 

Żywe kolory w energetycznych wnętrzach

Czerwień jest kolorem o wyrazistej symbolice. Dodaje każdemu wnętrzu niecodziennego stylu i zdecydowanego charakteru. Warto o niej pamiętać, ponieważ ożywi nam każde pomieszczenie i wypełni je pozytywną energią. To barwa, która wzmaga aktywność fizyczną i wprowadza w dobry nastrój. Kolor czerwony można również wprowadzić do wnętrza za pomocą dodatków. Makową czerwień, można również tonować spokojniejszym zestawem kolorów: bielą, szarościami czy beżem. Ta paleta barw doskonale sprawdza się w miejscu, które ma za zadanie ukoić wieczorem zmysły. Opływowe kształty i kolory, pozwalają odpocząć oczom i zrelaksować. Winny odcień czerwieni, uzupełniony subtelnym różem lub delikatnym brązem tworzą kompozycję idealną do stylowej sypialni. Taka aranżacja rozpala uczucia, a jednocześnie sprzyja wyciszeniu i regeneracji sił po intensywnym dniu.

Na szczególną uwagę zasługują również takie odcienie jak, błękit wiosennego nieba, szarość burzowych chmur, soczysta zieleń traw i złote kłosy zbóż, z nimi stworzymy w każdym wnętrzu idealny klimat do pracy, wypoczynku i zabawy.

Naturalne światło we wnętrzach

Duże okna i przeszklone duże drzwi pozwalają na skumulowanie pozytywnej energii w każdym domu. Sprawiają, że pomieszczenia są dobrze doświetlone, a wnętrze jest jasne i przestronne. Wszystko to sprawia, że w naszych wnętrzach płynie pozytywna energia.    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium