Jak urządzić sypialnię w stylu amerykańskim?

Cechy charakterystyczne sypialni w amerykańskim stylu.

Nie ma mowy o zupełnym odzwierciedleniu amerykańskiego stylu w sypialni, w której ograniczeni jesteśmy przestrzenią. Dla amerykanów, bowiem przestrzeń oraz dobre oświetlenie to rzeczy, które są niemalże najistotniejsze. Dla posiadaczy małych sypialni mamy dobra wiadomość. Chodzi o to, że posiadając niewielką sypialnię należy dobrze znane zabiegi ukierunkowane na optyczne poszerzenie przestrzeni. Efekt ten możemy osiągnąć np. poprzez odpowiedni dobór kolorów ścian, czy zastosowanie większej ilości luster. Pomieszczenie powinno być jasne, dlatego też w aranżacji sypialni często używane są białe i beżowe kolory. Wskazane jest również zastosowanie pastelowych barw, które uzupełniają szarości i piaskowe tonacje.

Dodatki podkreślą charakter.

Jak wiadomo dodatki w każdym wnętrzu stanowią tak naprawdę o charakterze danego stylu. Bez nich tak naprawdę każde pomieszczenie będzie bez wyrazu. Jeśli chodzi o styl amerykański głównym dodatkiem aranżacyjnym będą tekstylia. Mówimy tu o dość długich zasłonach, pledach, dywanach oraz meblach tapicerowanych. Styl ten kojarzony jest także z dużą ilością elementów drewnianych. Tak wykonana musi być podłoga, drzwi i okna. W sypialni swoje miejsce powinny mieć szafki i lampki noce, komoda oraz szafy. W amerykańskim stylu preferowane są wbudowane szafy, projektowane na wzór małej garderoby.

Najważniejsze w sypialni jest łóżko.

Nie ma co kryć, sypialnia bez łóżka? Mało tego, że musi się ono w niej znaleźć to jeszcze powinno być najdroższym i najlepiej wykonanym elementem wyposażenia sypialnianej przestrzeni. W sypialni przecież wszystkie inne meble nie mają, aż takiego znaczenia. Świetnie sprawdzi się łóżko kontynentalne z wysokim wezgłowiem, im większe, tym lepiej. Zagłówek stanowi nie tylko piękną ozdobę wnętrza, ale także wygodne podparcie dla pleców podczas czytania książki przed snem.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium