Jak urządzić skandynawską kuchnię?

Jak urządzić skandynawską kuchnię?

Otóż z całą pewnością drewno, białe meble, stonowane meble z całą pewnością to dobry wstęp do urządzenia klasycznej kuchni w stylu skandynawskim. Przecież styl skandynawski kocha wszystko, to co naturalne bądź przynajmniej sprawia takie wrażenie. I tak kamień, drewno, tkaniny z lnu i bawełny, a także kolory biały, szarości oraz błękity, to bazowe elementy aranżacji kuchni skandynawskiej. To właśnie ze względu na dominację bieli styl skandynawski ma tak dużą popularność. Z racji tego taka aranżacja kuchni na pewno, będzie jasna. Dlatego przydatne będą w dekoracji okna kuchennego białe lub beżowe rolety, ewentualnie drewniane żaluzje również sprawdzą się. Należy pamiętać, że styl ten jest również stylem eko, dlatego meble i dodatki z odzysku są mile widziane.

Jeżeli mowa o meblach kuchennych w stylu skandynawskim, to są bardzo charakterystyczne, ponieważ przeważnie wykonane są z surowego, jasnego drewna, które pomalowane jest na biało. Ponadto skandynawski styl w kuchni, wykorzystuje głównie naturalne materiały, takie jak: drewno, wiklina, len, bawełna. Do mebli kuchennych w skandynawskim stylu, pasuje też drewniana podłoga pomalowana na biało. Natomiast bielone ściany dodatkowo rozjaśnią wnętrze. Pamiętajmy, żeby kuchnia w stylu skandynawskim była oazą wygody i dobrego samopoczucia.

Styl skandynawski to proste formy, minimalistyczne wzory. Jeżeli znudziła nam się nasza kuchnia, można pomyśleć o tym, żeby nie wymieniać całych mebli a jednie fronty mebli oraz blat. Nie dość, że zyskamy całkowicie nową kuchnię, to sposób ich wykonania będzie w stylu ekologicznym, bez nadętej elegancji i blichtru. Urządzając kuchnie w tym stylu, warto pamiętać o tym, że nie tylko na zewnątrz mebli mamy styl skandynawski ale również w szafkach. Dlatego warto pomyśleć o organizacji w szafkach. Należy ją tak przeorganizować żeby wszystkie niezbędne rzeczy były pod ręką.

Organizacja w szaflach kuchennych

Nie każdy może o tym wiedzieć, że specjalne pojemniki do produktów sypkich, nie dość, że zajmują mniej miejsca w szaflach, niż w ich oryginalnych opakowaniach, to wygląda to też dobrze. Na każde opakowanie przykleić należy kartę z napisem produktu, żeby nie doszło do pomyłki np. soli z cukrem. W pojemniku o pojemności około 3 litrów układamy dodatki do gotowania, w drugim pojemniku o takiej samej pojemności układamy dodatki do pieczenia. Natomiast specjalną kredą do pisania do szkle i plastiku piszemy datę ważności danego produktu. Kolejną szafkę przeznaczamy dla kaw, herbat, tak żeby sięgając po kubek nie musieć przechodzić całej kuchni żeby po nią sięgnąć. Przyrządy i urządzenia używane niemal codziennie w kuchni układamy w wyższej szufladzie, żebyśmy nie musieli schylać się po nie. Blat powinien być pusty, nie zbędnych elementów. Taki sposób ułożenia w kuchni sprawi, że każdego dnia będziemy oszczędzali swój czas. W takiej skandynawskiej kuchni każdy domownik, nie dość, że będzie się dobrze czuł to nie będzie miał problemu z odnalezieniem niezbędnych rzeczy do przygotowania jedzenia. Poza tym styl skandynawski charakteryzuje się prostotą zarówno w formie kształtów, jak i kolorów. Z tego też względu w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim dominują biele, rozbielone szarości i inne, zwykle zimne barwy oraz kolory naturalnych materiałów, które wykorzystywane są w aranżacjach. Tego rodzaju paleta kolorystyczna sprawia, że kuchnia w stylu skandynawskim jest nadzwyczaj prosta i przejrzysta, a zarazem przytulna. Ciekawostką jest, iż do jasnych kolorów bazowych zwykle, dodaje się jeden bądź kilka drobniejszych akcentów, przełamując tym samym wszechobecną biel i nadając pomieszczeniu nutkę indywidualizmu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium