Jak urządzić salon połączony z kuchnią?
Jak urządzić salon połączony z kuchnią?

Połączenie salonu z kuchnią, czyli tzw. urządzenie salonu z aneksem kuchennym jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Pozwala ono na maksymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkania i zawarcia w niej większej ilości funkcji. Ten zabieg często pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na sypialnie.

Styl skandynawski kuchnia z salonem

Salon połączony z kuchnią idealnie wpasowuje się w zasady stylu skandynawskiego. Założeniem tego rozwiązania jest dostosowanie zazwyczaj niewielkiej przestrzeni do dwóch funkcji, czyli trzeba znaleźć miejsce na sferę wypoczynkowo-rekreacyjną, jak i znaleźć miejsce na przygotowanie posiłków.

Aneks kuchenny zazwyczaj w tym rozwiązaniu jest mniejszy, jednak nic nie ujmuje jego praktycznemu aspektowi. Najlepiej do zagospodarowania kuchni sprawdzają się meble wykonane na zamówienie pod zabudowę. Aby zabudowa kuchenna wpasowała się w design salonu, warto np. wykończenia szafek dostosować do kolorystyki panującej w salonie. W części salonowej natomiast warto postawić przede wszystkim na praktyczne meble. Narożnik w stylu skandynawskim sprawdzi się w tym pomieszczeniu, gdyż jest to praktyczne rozwiązanie, pozwalające pomieścić wiele gości, a także wyspać się w komfortowy sposób.

Ważne by kolory w tych dwóch pomieszczeniach były precyzyjnie dobrane, powinny być one w tym samym kolorze, bądź zbliżonym. Dobrym rozwiązaniem architektonicznym jest taka sama podłoga, nic nie stoi na przeszkodzie, by w obydwu pomieszczeniach znajdowały się takie same panele, czy posadzka.

Przejściem między kuchnią a salonem może być wyspa kuchenna bądź stół. To, które rozwiązanie wybierzemy, zależy od tego, jak dużo miejsca do przechowywania potrzebujemy oraz które rozwiązanie prezentuje się dla nas lepiej. Stół postawiony między tymi dwoma pomieszczeniami pozwoli na swobodne spędzanie czasu w rodzinnym gronie, czy ze znajomymi. Te dwa miejsca można także oddzielić przesuwanymi drzwiami, ich zamontowanie pozwoli w razie potrzeby zasłonić bądź pokazać kuchnię. Jeżeli nie będzie potrzebna nam dodatkowa przestrzeń, możemy zasunąć drzwi i zakryć wszystko, czego nie chcemy pokazywać.

Właściciele małych mieszkań najlepiej czują się we wnętrzach w stylu skandynawskim, ponieważ pozwalają one na dużą dowolność, dodatkowo z jego pomocą można optycznie powiększyć te pomieszczenia. Przede wszystkim jasne wnętrza wydają się na przestronniejsze, a w przypadku stylu skandynawskiego przeważa biel. Na tle białych ścian nawet najmniejszy drobiazg prezentuje się dobrze.

Kuchnia połączona z salonem w stylu skandynawskim rozwiązuje wiele problemów małych mieszkań, jednak nie zmienia to faktu, że rozwiązanie to ma także wady. Niektóre sprzęty znajdujące się w kuchni mogą zakłócać relaks i wypoczynek w salonie. Dodatkowo decydując się na takie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na lepszej jakości okapy, ponieważ te ze słabą wydajnością mogą przyczyniać się do roznoszenia wszędzie zapachów gotowanych potraw.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium