Jak urządzić salon bez przedpokoju?
Jak urządzić salon bez przedpokoju?

Salon bez przedpokoju - jak go urządzić? 

W takim mieszkaniu można sprytnie wygospodarować miejsce na pozostawienie butów czy płaszczy. Dobrze by było, gdyby w takim pomieszczeniu znajdowała się chociaż wnęka, z której można wygospodarować miejsce na szafkę. A w niej położyć buty i wierzchnie ubranie. Stanowiłoby to, minimalistyczną namiastkę przedpokoju, spełniającego swoje zadanie.

To rozwiązanie, pozwala na optyczne powiększenie naszego salonu oraz dba o jego estetykę. Wtedy, warto pozbyć się zbędnych ścianek działowych, co może stanowić ciekawy element dekoracyjny. Efekt wizualny jest niesamowity, a tym samym nabiera zupełnie innego charakteru. Musimy zwrócić tylko uwagę, na to by podłogi, ściany czy inne dodatki jak komody, lustra, oświetlenie pasowały do całości naszego wnętrza. 

Innym pomysłem, może być postawienie szafy przesuwnej, w jakiejś części salonu. Będzie ona ,,odgrywała rolę” strefy przedpokojowej. Zarówno buty, jak i płaszcze należy gdzieś umieścić. Taka szafa, będzie eleganckim dodatkiem do całości naszego salonu. Zachowany zostanie ład i porządek, nad którym w tak małym pomieszczeniu niekiedy trudno zapanować. Niektórzy zagospodarowują również miejsce zaraz za drzwiami. Na drzwiach wieszają ruchome wieszaki, buty pozostawiają w małej  ozdobnej skrzyni. Dobrze jest, gdy skrzynia ma formę pufy z dodatkowym miękkim siedziskiem, szczególnie przydatnym podczas zakładania butów. Na ścianie można powiesić małą półeczkę na torebkę i rękawiczki. Stanowi to łatwy i szybki dostęp do naszych wyjściowych ubrań. 

Efekt połączenia salonu z przedpokojem, możemy otrzymać również, stosując system narożny. Z jednej strony ściany narożnej można zamontować szafę ubraniową a z drugiej strony szafę salonową, kolorystycznie dobrane do siebie. Salon połączony z przedpokojem można spotkać również w domkach jednorodzinnych, dając wrażenie przestronności. Ważna jest wtedy spójność aranżacyjna. Obie strefy powinny się  połączyć w harmonijną całość. Chcąc zadbać o otwartą przestrzeń, warto pomyśleć o zawieszeniu, niedaleko drzwi wejściowych, ciekawego, dużego lustra. Sprawi ono wizualnie ciekawą kompozycję, powiększając całe wnętrze, dające pierwsze wrażenie dla gości. Dlatego warto wspomnieć, że styl i kolorystyka muszą się ze sobą umiejętnie łączyć. Niektórzy, dodają jeszcze kuchnię, łącząc wszystko w jedno funkcjonalne pomieszczenie. 


Mieszkanie bez przedpokoju, nie jest łatwe do aranżacji. Jednak wystarczy trochę pomyśleć i niskim kosztem wygospodarować funkcjonalne miejsce pełniące funkcję przedpokoju. Można wtedy powiedzieć, że salon połączony z przedpokojem tworzy, jedno funkcjonalne pomieszczenie. Nie wszyscy, mają duże oddzielne pomieszczenia. Dlatego, kiedy  strefa wejściowa jest bezpośrednio połączona z salonem, warto uruchomić wyobraźnię i samemu sobie radzić w takich sytuacjach. Wiele osób cieszy się nawet małym, ale własnym pomieszczeniem. Toteż wygospodarowanie niewielkiej przestrzeni na symboliczny przedpokój, tworzy jedną otwarta przestrzeń. Rozwiązań jest wiele, by poczuć się szczęśliwym i niezależnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium