Jak urządzić pokój do pracy?
Jak urządzić pokój do pracy?

Posiadanie własnego kąta kojarzy nam się z wydzieleniem oddzielnej przestrzeni lub jak ktoś woli pomieszczenia. Każdy z nas marzy o osobnym miejscu, co stanowić będzie sferę skupienia, pracy, a może działań twórczych. 

Biurko do domowego biura

Dobrym rozwiązaniem jest szerokie biurko z wygodnym, dostosowanym siedziskiem. Takie urządzenie miejsca pracy wymaga przestrzeni, niejednokrotnie kosztem innych mebli. Warto nieraz przeorganizować swoje pomieszczenie tak, aby biurko dominowało, zachowując harmonię w pomieszczeniu. Jest to dobre dla osób pracujących w domu, ceniących sobie komfort w działaniach twórczych. Dobrym rozwiązaniem jest również znalezienie miejsca na małą sofę i stolik kawowy oraz niezbędny regał na książki lub dokumenty.

Proste meble biurowe

Urządzając pokój do pracy, musimy pamiętać o zakupie prostych, jednolitych meblach, jeżeli możemy sobie pozwolić na fantazyjne, szerokie, obszerne i bardziej dekoracyjne biurko, to warto z tego skorzystać. Może to być masywny antyk, jak i szklana tafla blatu oparta na masywnych, drewnianych nogach. Takie meble stworzą niepowtarzalny klimat całego wnętrza.

Oświetlenie w domowym biurze

W urządzaniu pokoju do pracy należy zwrócić uwagę na rolę światła. Pamiętajmy, że biurko najlepiej postawić na wprost okna. Związane jest to z tym, że wpadające rozproszone światło dzienne oraz niejednokrotnie przyjemny widok za oknem, sprzyja pozytywnym rozważaniom, a co za tym idzie, lepiej pracuje nasza głowa. Ważny jest też kąt padania światła dziennego: ze strony lewej dla osób praworęcznych i strony prawej dla leworęcznych. Dziś prawie wszystko robimy za pomocą komputera, ale rola światła dziennego jest nadal aktualna dla dzieci i młodzieży uczącej się, gdzie większość prac wykonują pisemnie. Fajnie wygląda połączenie klasyki z nowoczesnością. Powstaje wtedy gustowna, niepowtarzalna, jedyna sama w sobie przestrzeń pokoju.

Kolory ścian w pokoju do pracy

Wielu ludzi aranżując pokój do pracy, zwraca uwagę na kolorystykę ścian. Jasna kolorystyka ścian w połączeniu z industrialną stolarką nadaje pomieszczeniu ciekawego charakteru. Modne, a zarazem odważne jest łączenie szarych ścian z białymi meblami lub odwrotnie. Pamiętajmy dalej o wyeksponowaniu biurka i ciekawego, wygodnego krzesła dla osoby długo pracującej przy komputerze.

Uzupełnieniem całości, powinna być lampa biurowa o nowoczesnym designie, a może efektowna geometryczna rzeźba, kinkiety w stylu retro. Nie bójmy się łączyć stylu nowoczesnego z glamour, należy tylko pamiętać, by było ono spójne stylistycznie i aranżacyjnie. Łącznie takich elementów, powinno być spójne stylistycznie i aranżacyjnie, przecież tutaj liczy się wyczucie piękna i smaku. Łączenie konwencji i stylów, to znak naszych czasów i niezwykle modny trend, a przecież tyle rzeczy nam się podoba i chcielibyśmy je mieć. Nie ma jednej zasady, która pozwalałaby tworzyć taki, a nie inny styl. 

Urządzając pokój do pracy, musimy pamiętać o tym, żeby się w nim dobrze czuć, możemy również pozwolić sobie na wygodny fotel, który pozwoli nam chwilę odpocząć, podczas małej przerwy na kawę, czy herbatę. Urządzanie wnętrza może okazać się dla niektórych trudne, szczególnie wtedy, gdy nie mamy odpowiedniego wyczucia, wtedy dobrze jest powierzyć projekt architektowi wnętrz. W projektowaniu odnajdą się osoby, które lubią lekki, konotowany chaos i nietypowe, odważne zestawienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium