Jak urządzić mały salon w bloku?
Jak urządzić mały salon w bloku?

Urządzenie małego salonu może okazać się sporym wyzwaniem. Mały salon zazwyczaj niszczy marzenie o dużej wygodnej sofie, czy narożniku i zmusza nas do pewnych kompromisów, jak więc urządzić mały salon w bloku, by czuć się w nim swobodnie?

Przed przystąpieniem do zakupów warto najpierw dokładnie zaplanować jakie meble kupimy, a także przemyśleć ich rozmieszczenie. Dzięki przygotowanym wymiarom mebli, podczas zakupów będziemy mogli skupić się bardziej na aspektach wizualnych i praktycznych danego mebla.

Sofa

W każdym salonie najważniejszą funkcję pełni sofa, dlatego to ją jako pierwszą powinniśmy uwzględnić w naszych planach. Wybierając rozmiar sofy, weźmy pod uwagę to jak dużą mamy rodzinę i jak dużo czasu będziemy spędzać w salonie. Sofa powinna być przede wszystkim szeroka, ponieważ to właśnie ten parametr powoduje, że mebel jest wygodny. Pamiętajmy o tym, że małe pomieszczenia powinny być lekkie, a przy tym dobrze jest, gdy dają wrażenie przestronnych. Jeżeli zrezygnujemy z mebli z jednej kolekcji, mały salon nie będzie przytłaczający. Różnorodność mebli nada wnętrzu charakteru.

Paradoksalnie w małych salonach dobrze sprawdzają się narożniki, które są dużym meblem. To właśnie one pozwalają jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Narożnik jest bardzo wygodny oraz pozwala pomieścić wszystkich członków rodziny.

Stolik kawowy

Nawet w najmniejszym salonie powinniśmy tak zaaranżować przestrzeń, aby znalazło się miejsce na mały stolik kawowy. Zabieg ten sprawi, że miejsce stanie się bardziej przyjemne i funkcjonalne.

Jeżeli nie wyobrażamy sobie salonu bez telewizora i jednocześnie nie mamy miejsca na jego postawienie, w tym przypadku najwygodniej będzie zamocować telewizor na ścianie np. na wysięgniku, dzięki temu będziemy mogli go obracać i dopasowywać do naszych potrzeb.

Dywan

Tak naprawdę taki zestaw dopełniony przyjemnym dywanem i poduszkami położonymi na sofie będzie kompletny, a więc jeżeli dysponujecie naprawdę niewielkimi pomieszczeniami, te elementy będą wystarczające byśmy mogli cieszyć się w pełni funkcjonalnym salonem.

sofa do małego mieszkania w bloku

Kolekcja Orkide > Kliknij i sprawdź

Stół

Kiedy stół nie mieści się w kuchni, powinniśmy znaleźć dla niego miejsce w salonie. Nieduży stół w salonie postawmy w takim miejscu, abyśmy mogli swobodnie dostać się do niego z każdej strony. Unikajmy stawiania stołu w kącie pomieszczenia, ponieważ wtedy nie będzie miało to żadnego praktycznego zastosowania. Optymalnym rozwiązaniem będzie postawienie stołu pod oknem, ponieważ wtedy będziemy mieli fajny dostęp do światła dziennego. Mniejsze pomieszczenia lubią się z praktycznymi rozwiązaniami, dlatego warto postawić na rozkładane stoły. Ważne by stół pasował wizualnie do reszty mebli. Nie musi być on z tej samej kolekcji, jednak nie powinien się od niej znacznie różnić.

Oświetlenie

Za pomocą oświetlenia możemy nadać małemu salonowi wyrazu, a odpowiednia gra świateł spowoduje, że pomieszczenie będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Światło ogólne powinno znajdować się na środku pomieszczenia, pamiętajmy o ciepłej barwie światła, ponieważ to właśnie ona sprawi, że oczy nie będą się męczyć, a my szybciej będziemy mogli zrelaksować się po pracy. Oświetlenie punktowe w małych pomieszczeniach jest bardzo istotne, z jego pomocą możemy skupić uwagę na jednym szczególnym elemencie i jak najlepiej zaprezentować to, co mamy najlepsze. Dobrym zabiegiem wykończeniowym jest zamontowanie profilu LED wzdłuż najdłuższej ściany.

Jeżeli szukacie sofy, fotela lub narożnika do małego salonu, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem na Scandicsofa.pl Nasi doradcy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego modelu. Realizujemy również indywidualne zamówienia. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl