Jak urządzić kwadratowy pokój?
Jak urządzić kwadratowy pokój?

Kwadratowy pokój - wskazówki aranżacyjne

Jeżeli jest to salon, który jest miejscem reprezentacyjnym, do przyjmowania gości, nie może zabraknąć  w nim wygodnej kanapy, szafki pod telewizor i stolika kawowego. Planując aranżację kwadratowego pokoju, musimy dobrze przemyśleć i wcześniej sobie zaplanować. Uwzględniamy wtedy rozmiary i ustawność naszego pokoju, może on stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Jednak w takim kwadratowym pomieszczeniu łatwiej wyznaczymy odpowiednie strefy. Na pewno musi być dobrze wykorzystana przestrzeń i jasny podział sfer. Dużym plusem kwadratowego pokoju jest to, że strefy będą podzielone równo i efektywnie wypełnione.

Dużym plusem pokoju kwadratowego jest równy podział na sferę pracy, nauki czy odpoczynku w ciągu dnia. Nie możemy zapomnieć o umiejscowieniu codziennych rzeczy w naszym pokoju w mini garderobie. Taki podział kwadratowego pokoju może przynieść ciekawe rozwiązania, a zarazem pozytywne efekty. 

Meble do kwadratowego salonu

  • Sofa

Sofa to niezbędny mebel w każdym salonie. To właśnie na niej możemy wygodnie się rozsiąść i oddać miłemu relaksowi. Najchętniej wybieraną sofą do kwadratowego salonu jest sofa trzyosobowa. Bardzo ładnie się prezentuje. Nie zajmuje dużo miejsca i swobodnie możemy ustawić ją nawet na środku pomieszczenia. Najczęściej wybierane są sofy z dużymi poduchami, u których możemy zmieniać częściej warianty kolorystyczne.

  • Stolik kawowy

Jak mamy sofę to musi być też stolik kawowy, który jest też niezwykle przydatny. Możemy przy nim wypić kawę, postawić kubek z owocową herbatą, czy talerzyk z ciasteczkiem. Stolik powinien być niski i ustawiony tuż przy kanapie, by łatwo było sięgnąć po ustawione na nim przekąski czy napoje. Jego wielkość nie jest bez znaczenia, najlepiej sprawdzi się stolik kwadratowy, o błyszczącej powłoce, a może ze szklanym blatem. Trzeba pamiętać, że stolik wykonany z drewna ociepli pomieszczenie i doda przytulnego klimatu.

  • Telewizor

W salonie nie powinno zabraknąć telewizora, najlepiej, gdy go powiesimy na ścianie. Zajmie on wtedy mniej miejsca.

  • Stolik pod telewizor

Ale gdy mamy miejsce to sprawdzi się doskonale stolik drewniany pod telewizor. Najważniejszą sprawą  jest wielkość tego stolika. Musi się na nim zmieścić telewizor im większy ekran, tym większa musi być stolik, aby telewizor nie wystawał poza krawędzie. Dodatkowo należy pomyśleć o dopasowaniu wyglądu stolika do stylu, w jakim urządzony jest cały salon. 

  • Szafki do salonu

Najczęściej wybierane są szafki wykonane z drewna. Są uniwersalne i pasują praktycznie do każdego wnętrza, tak samo, jak modele w kolorze białym. Najlepiej, gdy szafka będzie miała otwierane szafki lub szuflady, w których będzie można trzymać płyty z ulubionymi filmami bądź muzyką. Urządzony przez nas pokój powinien być wygodny i funkcjonalny.

Aby pokój był wygodny i żeby się w nim chętnie przebywało, to nie wystarczy tylko jego wielkość i ustawność, ale dużą rolę odgrywa rozmieszczenie mebli, proporcje i przemyślane urządzenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl