Jak ukryć klimatyzator w salonie?
Jak ukryć klimatyzator w salonie?

Nasz klimat się zmienia, mamy coraz więcej dni upalnych, że ciężko jest przeżyć całego dnia bez schłodzenia organizmu czy to poprzez klimatyzację czy basen. Pomimo naszego umiarkowanego klimatu, stopniowo zaczęliśmy przyzwyczajać się do klimatyzacji. Bardzo często w powierzchniach biurowych klimatyzacja jest standardem. Po pracy wsiadamy do samochodów wyposażonych w klimatyzację. Tak przyzwyczailiśmy nasz organizm do klimatyzacji, który również zaczyna domagać się chłodu w zaciszu domowym. Dlatego posiadanie klimatyzacji w domach i mieszkach zyskuje na coraz większej popularności. Dodatkowym aspektem, która zachęca do posiadania klimatyzacji w domu jest modna ostatnimi czasu fotowoltaika. Inaczej mówiąc poprzez wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Dzięki czemu rachunkami za prąd nie musimy się martwić.

Producenci klimatyzatorów prześcigają się w designem urządzeń, aby były coraz to nowocześniejsze oraz spełniały również inne funkcje poza zmniejszaniem temperatury. Obecne klimatyzatory już nie tylko schładzają powietrze ale cechą charakterystyczną dla nowej generacji urządzeń jest ich wszechstronność. Klimatyzacje kontrolują czystość powietrza oraz poziom wilgoci w naszych mieszkaniach. Każdy z klimatyzatorów wyposażony jest w filtr oczyszczania powietrza, który może zastąpić urządzenie oczyszczające nasze powietrze w zimowe dni ze smogu. W chłodne dni nowoczesne klimatyzacje mogą podnosić temperaturę w naszych mieszkaniach, czyli służyć za przysłowiowy grzejnik. A te wszystkie funkcje można wykonywać za pomocą aplikacji montowanych w naszych smartfonach, którą łączą się z naszą klimatyzacją poprzez wi-fi. 

Gdy jesteśmy zdecydowani na montaż klimatyzacji w naszym domu, kolejną kwestią do przemyślenia jest jak zainstalować urządzenie w domu, aby nie raziła swoim wyglądem, czy równomiernie rozprowadzał chłód po naszych pomieszczeniach.  Ze względu na znaczne rozmiary urządzenie nie jest łatwy do ukrycia. Problem stanowi również fakt, że klimatyzator musi być zamontowany wysoko na ścianie, co powoduje, że jest widoczny. Dlatego taki klimatyzator można wkomponować w meblościankę w ażurowej szafce. Należy pamiętać, że wentylator nie może być szczelnie zamknięty, tylko musi mieć dostęp do stałej cyrkulacji powietrza. Szafka, typu kamuflaż powinna być otwierana, aby umożliwić swobodny dostęp do klimatyzatora.

Drugą możliwością, jest zabudowa elementów klimatyzatora zamontowanego , z płyt gipsowo-kartonowych. Poza wyglądem i dobrym kamuflażem zaletą jest to, że poza urządzeniem, można ukryć  nie tylko okablowania ale również oprawy oświetlenia. Rozwiązanie takie ma dodatkowy atut, ponieważ można rozprowadzić kilka wyjść, dzięki czemu kierujemy chłodne powietrze do różnych stref pomieszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium