Jak skutecznie osłonic altanę od wiatru?

Rodzajów osłon będących przedmiotem naszych rozważań jest kilka. Mogą to być ścianki pełne wykonane np. z drewna. Innym sposobem jest wykonanie ścianki z różnorodnej, dobrze skomponowanej roślinności. Niektórzy decydują się na zastosowanie parasola lub markizy. Każdy z przytoczonych sposobów ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego jakie są nasze indywidualne potrzeby. Jeśli pójdziemy w kierunku pełnej ścianki w postaci, choćby panela drewnianego osiągniemy efekt stuprocentowej osłony przed wiatrem i deszczem, jednakże do wnętrza jednocześnie nie będą przenikały promienie słoneczne. Rozwiązanie z kaskadą roślinności jest świetnym rozwiązaniem estetycznym, natomiast nie do końca uchroni nas ono od wiatru, czy opadów deszczu. Słońce w pewnym zakresie będzie przenikać do środka, aczkolwiek wnętrze altany pozostanie i tak mocno zacienione.

Zasłony do altany jako niezbędnik tego typu wyposażenia ogrodu.

Przy realizacji pomysłu osłonięcia altany od niekorzystnych warunków atmosferycznych warto przemyśleć kilka kwestii za nim podejmie się jakiekolwiek działania. Jednym z zagadnień jest wzięcie pod uwagę, z którego kierunku zagrożenie jest największe. Choćby, z której strony najczęściej wieją wiatry. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne ściany altany osłonić w różny sposób. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się zabudowanie ściany północnej właśnie pełnym materiałem. Może to być drewniany panel, czy też plecionka. Od północnej strony i tak nigdy nie wpada słońce także taka forma osłony od tej właśnie strony nie będzie powodowała strat w tym zakresie. Pozostałe ściany mogą być wypełnione roślinnością. W ostatnim czasie coraz częściej do osłony altan stosuje się rolety tarasowe. Jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, że można osłaniać altanę tyko w dni wietrzne lub deszczowe. Kiedy pogoda dopisuje można je bez problemu podnieść do góry.

Jeżeli jednak bliżej ci do natury, świetnie prezentującym się rozwiązaniem będzie posadzenie wokół altanki ozdobnych krzewów, krzaków, i innej dobrze komponującymi się z nimi roślinności. Wyśmienicie do tego celu nadawać się będą przeróżne róże, rododendrony, budleje czy ogniki. Często w altany otaczają wymyślnie przycięte bukszpany. Jeśli roślinność zostanie dobrze zaaranżowana altana ogrodowa może stać się klimatycznym, bardzo urokliwym miejscem, gdzie w okresie wiosenno-letnim będziemy spędzać więcej czasu nic w domu.

Zastosowanie osłon tarasowych.

Na rynku odstępne są także gotowe osłony tarasowe. Sprawdzą się one także w przypadku altan. Do wyboru będziemy mieli plecionki z PCV, grubą, bardzo odporną folię bądź też maty bambusowe. Przy zakupie interesującego nas produktu warto zwrócić uwagę na wytrzymałość i łatwość jego montażu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium