Jak przechowywać dużo rzeczy w małych wnętrzach?
Jak przechowywać dużo rzeczy w małych wnętrzach?

Dużo rzeczy w małych wnętrzach - sposoby na ład i porządek

Na szczęście odpowiednia organizacja rzeczy i sprytne schowki pozwolą nam cieszyć się wolną przestrzenią. Ważne jednak, żeby trzymać się kilku zasad, aby w mieszkaniu zawsze panował przyjemny porządek. Okazuje się, że wystarczy dobrze rozejrzeć się po naszym mieszkaniu i znajdziemy wyśmienite metody do przechowywania swoich niezbędnych rzeczy.

Wiadomo, że gdy mieszkanie jest małe, to staramy się te rzeczy ograniczać, ale mimo wszystko jest ich dużo. Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka nietypowych pomysłów, aby efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń w naszym domu. Wiemy, że gdy nie będziemy dbali o porządek w niewielkim mieszkaniu i nie odkładali swoich rzeczy na właściwe miejsce to powstanie bałagan. Musimy się postarać, by nasze małe mieszkanie w bloku było zawsze piękne i dla nas wygodne.

  • Wykorzystaj wolną przestrzeń

Należy poszukać takich miejsc w naszym mieszkaniu, które się bezpodstawnie marnują.  Nie zawsze wykorzystujemy całą przestrzeń, którą mamy obok siebie, szczególnie w szafkach. Czasami są one załadowane tylko do połowy. Trzeba tą przestrzeń tak przeorganizować, aby maksymalnie ją wykorzystać. Sprawdzą się przy tym różnego rodzaju dodatkowe przegródki, które możemy dokupić w sklepach wnętrzarskich. Ciekawym rozwiązaniem są dodatkowe podstawki, czy materiałowe szufladki z przegródkami na drobiazgi, czy bieliznę.

Jeśli nie mamy czasu na układanie rzeczy, a w domu mamy kawałek niewykorzystanego kącika, możemy w nim ustawić ozdobny kosz, a do niego, możemy wrzucać koce, poduszki, czy inne rzeczy.

  • Meblowa zabudowa

Następnym dobrym rozwiązaniem może być obudowa telewizora, a wokół niego dużo zamkniętych półek.

Albo można lekko odsunąć swoje łóżko od ściany i wtedy znajdzie się miejsce na niewielki schowek. Dobrze jest, gdy nasze łóżko ma szuflady, można schować pościel lub inne rzeczy, których rzadko na co dzień używamy.

 

  • Meble modułowe

 

Dobrze jest, gdy w małym pokoiku zakupimy meble modułowe, które można ustawiać w dowolnych miejscach. Wystarczy do takiego pokoju powiesić wiszące organizery i już mamy dobrze wykorzystaną przestrzeń.

Niewielkie mieszkanie pomieści półki, regały, biblioteczki o smukłej, raczej wyższej niż szerszej konstrukcji. A gdy pokusimy się zamówić na wymiar swoje meble, to byłoby najlepszym rozwiązaniem. Wtedy zamawiamy meble od podłogi do sufitu i ta przestrzeń będzie bardzo dobrze wykorzystana. Taka zabudowa może być wykorzystana wokół okna, gdzie powstanie ciekawa konstrukcja naszej biblioteczki, a każdą książkę mamy pod ręką i każda z nich ma swoje miejsce na półce.

Jednak najlepiej sprawdzają się zabudowy meblowe zamknięte, tworzące jednolite płaszczyzny dość ładnie się prezentują w naszym pomieszczeniu. Może to być szafa z przesuwnymi drzwiami na szerokość jednej ze ścian, która stanowić będzie jednolitą płaszczyznę. Jeżeli decydujemy się na meble od sufitu do podłogi to, zabudowa musi być dwupoziomowa. Wtedy w niższych szafkach umieszczamy wszystko to, z czego na co dzień korzystamy, we wyższych partiach układamy rzeczy, z których korzystamy na przykład sezonowo.

Podobną zabudowę możemy zastosować w meblach kuchennych. W kuchni też mamy dużo sprzętu i rzeczy z gospodarstwa domowego, z których mnie i częściej korzystamy. Sprawdzą się też designerskie pufy z obszernym schowkiem, które będą praktyczne i pojemne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl