Jak pościelić łóżko? Sprawdź 5 inspirujących pomysłów
Jak pościelić łóżko? Sprawdź 5 inspirujących pomysłów

Jedne ze sposobów na ścielenie łóżka są proste, a jeszcze inne bardziej skomplikowane. Różnią się sposobem ścielenia kołdry, poduszek i ułożenia narzuty na łóżko. Jak wiemy, spokojny i długi sen to podstawa prawidłowego wypoczynku. Chcąc zadbać o aranżację naszego łóżka, musimy zadbać o każdy jego szczegół. 

Ważną i podstawową rzeczą w tej aranżacji jest piękna pościel. Wiele osób uwielbia białą pościel, która dodaje estetyki, elegancji i ekskluzywnego  wyglądu łóżka. Tym samym  zmienia się klimat w naszej sypialni. Do tego narzuta i poduszki dekoracyjne uszyte z tego samego materiału, stworzą harmonijną całość. Ścielenie łóżka to czynność, którą wykonujemy codziennie, a efektownie pościelone łóżko jest ozdobą sypialni. Pięknie pościelone łóżko to także najlepsza wizytówka każdej sypialni.

Ścielenie łóżka z hotelową precyzją 

Ścielenie łóżka, jak w hotelu nie jest niczym trudnym. Trzeba tylko wcześniej przygotować całą aranżację. Warto postawić na klasyczną jasną, np. beżową lub białą pościel o bardzo dobrej jakości materiału. Potrzebna będzie nam również duża narzuta, małe poduszki. Duże poduszki stawiamy na sztorc, opierając je o zagłówek, później dokładamy mniejsze poduchy dekoracyjne. Idealnie płasko kładziemy kołdrę, na nią zarzucamy narzutę. Oczywiście na sam koniec wyrównujemy wszelkie zagięcia. 

Czysta klasyka

Mniej perfekcyjnie, ale równie ładnie będzie wyglądać łóżko, kiedy wyrównamy kołdrę i narzucimy na nią równo narzutę, a w tylnej części łóżka narzucimy kilka dodatkowych poduszek. 

Artystyczny nieład

Inny sposób ścielenia łóżka to forma artystycznego nieładu. Proponuje się go tym osobom, które wolą poczuć się w swojej sypialni bardziej swobodnie i domowo. Poprawiamy kołdrę, narzutą nakrywamy całe łóżko, tylko w nogach  układamy koc. Musimy zadbać o każde, estetyczne zagięcie. 

Ekspresowe ścielenie łóżka

Jeśli spieszymy się do pracy i nie mamy czasu na dokładne pościelenie łóżka, to wystarczy wzruszyć kołdrę i narzucić na nią narzutę. Rzucamy również trzy poduchy. Innym sposobem, który dominuje w większości sypialni, to jest przykrycie wszystkiego narzutą, włącznie z poduszkami. Inni po prostu wyprostowują kołdrę i to wszystko. Bywają takie osoby, które ścielą łóżko dopiero po przyjściu z pracy. 

Łóżko z kwiatowym motywem

Dużym hitem  może okazać się pościel w motywy florystyczne. Ważne jest, aby motywy pościeli pasowały do całego wystroju sypialni. Jednak piękna pościel i do tego pięknie pościelone łóżko to wizytówka naszej sypialni. 

O czym pamiętać przy ścieleniu łóżka?

Ogromny potencjał dekoracyjny w ścieleniu łóżka tkwi także w małych poduszkach ozdobnych. Warto więc oprócz poduszek, na których śpimy, dodatkowo dołożyć poduszki dekoracyjne. Niekiedy narzuta nie jest potrzebna do ścielenia łóżka. W dzisiejszych czasach mamy tak piękne, same w sobie pościele dekoracyjne, że koce lub narzuty są niepotrzebne. To one nadają swoisty charakter naszej sypialni. 

Estetycznie wyglądające łóżko może gustownie dopełnić  wystrój wnętrza pięknej sypialni. Przysłowie głosi, że jak sobie pościelisz tak, się wyśpisz. I to jest prawda. Trudno nie zgodzić się z faktem, że na jakość i komfort snu, niemały wpływ mają względy estetyczne, w tym wygląd i stan pościeli. Warto o to zadbać. 


Po ciężkim dniu pełnym obowiązków miło jest wrócić do domu, kiedy mamy w nim ład i porządek. To właśnie efektownie zaścielone łóżko sprawi, że położenie się do snu będzie dużo przyjemniejsze, a sam wypoczynek będzie komfortowy i produktywny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium