Jak mądrze wybrać sofę z funkcją spania?
Jak mądrze wybrać sofę z funkcją spania?

Zdrowy sen jest gwarancją dobrego samopoczucia. Sprawia, że wstajemy w lepszym nastroju z nową energią i chęcią do działania. Pełen komfort podczas snu może zapewnić nam nie tylko wygodne łóżko, ale także i sofa z funkcją spania, która zmieści się w każdym nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sofy z funkcją spania?

Spokojny sen możemy mieć nie tylko na wielkim łóżku w sypialni, ale również na rozkładanej sofie z funkcją spania. Trzeba tylko mądrze wybrać odpowiedni model. Dobrze byłoby, gdyby tego typu mebel był nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale również posiadał piękny design i doskonałe wykończenie. Sofa powinna spełniać nasze potrzeby oraz idealnie wpisywać się w ogólny wystrój wnętrza. W zależności od tego, czy sofa rozkładana będzie użytkowana codziennie do spania, czy tylko sporadycznie.

Oczywiście ostateczny wybór jest zależny od wielkości pomieszczenia, w którym postawimy naszą sofę. Pamiętamy o tym, że po rozłożeniu zajmie dużo miejsca. Dlatego przed zakupem sprawdźmy wymiary upatrzonej sofy i porównajmy je z ilością wolnej przestrzeni w salonie. Dobrze jest, kiedy po rozłożeniu sofy będziemy spokojnie i swobodnie poruszać się po pokoju. Nie trzeba przesuwać fotela czy stolika w inne miejsce. Kiedy decydujemy się na dywan, to należy go wsunąć pod nóżki sofy. Dzięki temu nie będzie się przesuwał.

Jeżeli sofa w większości będzie nam służyła do siedzenia, to warto zwrócić uwagę na wysokość siedziska. Nie powinno ono być za wysokie ani za niskie. To pozwoli nam, na bezproblemowe wstawanie z mebla. Dobre udogodnienie dla osób starszych, którzy nie obciążą kręgosłupa.

Sofy z funkcją spania, różnią się techniką rozkładania części do spania. U niektórych, należy najpierw ściągnąć poduszki lub siedzisko. U innych należy wysunąć wózek spod mebla. Przed zakupem warto kilka razy rozłożyć i złożyć sofę. Trzeba mieć porównanie i wybrać, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Ważna jest także, konstrukcja i wypełnienie sofy z funkcją spania. Kupując, sofę zwracamy, jedynie uwagę na jej wygląd, a nie sprawdzamy wypełnienia. Sofa składa się z siedziska i części wysuwanej. Te dwa elementy nie mogą mieć różnicy w wysokości po rozłożeniu sofy, a także w stopniu miękkości wypełnienia tych dwóch elementów. Na to również należy zwrócić uwagę, ponieważ to daje nam największy komfort podczas snu. Pamiętajmy o tym, że zawsze można dokupić sobie Top materac, który zapobiegnie zsuwaniu się z sofy. To rozwiązanie przedłuża żywotność sofy. Fajnie jest, gdy w sofie znajduje się skrzynka na pościel. Jednak i takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Zaletą jest, że możemy bezpośrednio po spaniu schować pościel. Natomiast, wadą może być to, że taka sofa jest, bardziej masywna i trudniejsza do rozłożenia. Jeżeli, sofa rozkładana nie ma takiego pojemnika, to możemy wykorzystać pufy ze skrzynką. To właśnie one mogą posłużyć również jako dodatkowe siedzisko, czy podnóżek.

Wygodna sofa z funkcją spania pełni wiele ważnych funkcji. Kupując sofę, dokonujemy zakupu na lata, dlatego mądrze podejmijmy decyzję. W Scandicsofa wykorzystujemy tylko naturalne materiały najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl