Jak dbać o białe i jasne kanapy?

Jak dbać o białe i jasne kanapy?

Sposoby na białą i jasną kanapę przez najdłuższy czas

Rzeczywiście, jasna kanapa materiałowa, będzie trudniejsza w utrzymaniu czystości. Natomiast czyszczenie jasnych mebli tapicerowanych, w dzisiejszych czasach nie jest problemem. W razie zabrudzenia należy szybko zareagować, podjąć decyzję i wyczyścić. 

Sposób na czystą jasną kanapę - sofa łatwoczyszcząca

Wiele mebli tapicerowanych jest pokryte plamo-odpornymi materiałami, z których szybko i skutecznie usuniemy zabrudzenie. Tutaj tylko jeszcze wspomnimy, że duży wybór plamoodpornych sof znajdą Państwo w naszym sklepie Scandicsofa. Wyróżniają się ciekawym skandynawskim designem i wyjątkowymi materiałami tapicerskimi, odpornymi na plamy. 

Domowe sposoby na czyszczenie jasnej sofy

Najlepiej do czyszczenia zabrudzenia użyć domowych środków taki jak: kwasek cytrynowy, szampon do włosów, amoniak, sodę czy sól. Sprawdza się także namoczenie gąbki szarym mydłem lub płynem do mycia naczyń. Tego typu produkty powinny spokojnie sobie poradzić z większością plam. Może być tak, że te produkty jednak mogą nas zawieść, wtedy należy sięgnąć po specjalny środek czyszczący przeznaczony do tapicerki. Śmiało powinien sobie z nimi poradzić. Dlatego jest to pierwszy powód do tego, aby wybierać jasne kanapy. 

Czyszczenie chemiczne

W każdej ostatecznej chwili można oddać kanapę do czyszczenia chemicznego. Zamawiamy specjalistyczną firmę, przyjeżdża do domu i odkurzacze piorącym, przy wykorzystaniu specjalnych środków doprowadza kanapę do stanu pierwotnego. 

Narzuta 

Sprawdza się także pomysł przykrycia jasnej kanapy kocem lub narzutą. Wtedy, podczas zabrudzenia wystarczy tylko zdjąć i wyprać narzutę, a kanapa dalej jest czysta. Biała, jasna kanapa posiada wiele zalet. Jeśli połączymy ją z innymi jasnymi meblami, sprawi, że pomieszczenie, będzie optycznie większe niż nam się, wydaje. Zyska ono znacznie na estetyczności i przytulności. 

Odkurzanie

Każdy jasny mebel wydaje się lekki i nie przytłacza wnętrza pomieszczenia. Można stwierdzić, że pasuje do każdej aranżacji i stylu. Warto, takie jasne meble tapicerowane częściej odkurzać. Ważne jest również ich regularne odkurzanie. Należy stwierdzić, że kanapy obite tkaniną wchłaniają również dużo kurzu. Wiele osób zaraz po odkurzeniu białej kanapy przykrywa ją dużym wilgotnym prześcieradłem, wypłukanym wcześniej w płynie do płukania. Wtedy można jeszcze potrzepać trzepaczką, a resztki kurzu wejdą w to prześcieradło. Przecież każdy chciałby, aby jego meble służyły mu jak najdłużej i pięknie prezentowały się we wnętrzu. 

Kanapy wykonane z materiału są najpopularniejsze, najtańsze, ale też najtrudniej je wyczyścić. Dobrze by było, ażeby jasne kanapy miały zdejmowaną tapicerkę. Wtedy można od czasu do czasu wrzucić ją do pralki i wyprać lub oddać do chemicznego czyszczenia. 


Na szczęście producenci już o tym pomyśleli i produkują tapicerki z włókien o specjalnych właściwościach. Nadają tkaninie właściwości łatwo czyszczące i nie odkształcając jej. Oznacza to, że materiał, jest odporny na wchłanianie zanieczyszczeń, a także, ułatwia ich usuwanie. Pozwala to produkować kanapy nawet w kolorze czystej bieli, zachowującej swój odcień przez całe lata. Jak, widać sposobów, jest wiele na jasne meble tapicerowane i warto się na nie zdecydować.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium