Grzejnik? Spraw, aby był pozytywnym akcentem

Grzejnik? Spraw, aby był pozytywnym akcentem

Jak zacząć, to od podstaw

Sytuacja kiedy grzejnik jest kompletnie zabudowany jest niedopuszczalna. Element maskujący musi zostać tak wykonany, aby umożliwiał nieskrępowane przedostawanie się ciepłego powietrza na mieszkanie. W związku z tym, że im bliżej grzejnika tym temperatura jest wyższa, należy pamiętać, aby materiał, z którego jest wykonana zabudowa był odporny na jej wysokie poziomy. Unikniemy wówczas odkształcenia, wyblaknięcia czy rozwarstwienia materiału.

Metody mniej inwazyjne

Możliwości sprawienia, aby grzejnik nie zakłócał harmonii aranżacyjnej jest sporo. Niektóre z nich proponują odstąpienie od ciężkich, przytłaczających, zajmujących dużo miejsca rozwiązań. Niejednokrotnie wystarczy np. grzejnik przemalować, aby świetnie wkomponował się w ogólną myśl aranżacyjną. Ponadto na rynku są dostępne nowoczesne grzejniki, których design będzie przyciągał, a nie odpychał. Dlatego warto zmienić sposób myślenia i zamiast zachodzić w głowę jak grzejnik schować pomyśleć jak go uwydatnić. Natomiast jeżeli znaleźliśmy się w momencie kiedy czeka nas ogólny wybór mebli do nowo zakupionego mieszkania pomyślmy czy oby nie dobrać ich tak, aby któryś z nich zasłaniał choćby w części grzejnik. Dobrym rozwiązaniem jest wtopienie grzejnika w całość. Taka opcja jest możliwa w przypadku kiedy planujemy postawienie np. meblościanki.

Nieco więcej o samej maskownicy

W przypadku kiedy uznamy, że jedynym najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jednak obudowanie grzejnika pokuśmy się o zlecenie zaprojektowania tego elementu komuś kto się na tym zna. Wykonajmy zdjęcie np. salonu i wyślijmy je odpowiedniej osobie, aby dobrała gabaryty, materiał, kolor i wygląd pasujący do ogólnego wystroju wnętrza. Obudowy grzejnikowe zazwyczaj produkowane są z blachy stalowej, szkła, drewna czy płyt gipsowo-kartonowych.

Grzejnik? A może jednak fajnie, że jest?

Jak widzimy posiadanie grzejnika nie musi być wcale utrapieniem. Dobre podejście do tematu sprawi, że będzie on uświetniał wnętrze naszego salonu, łazienki czy sypialni. Zamiast się go wstydzić doprowadzimy do sytuacji kiedy nasi goście będą wręcz się nim zachwycać. Pamiętajmy, że jeżeli sami nie mamy poczucia piękna i odpowiedniej wrażliwości zdajmy się na pomoc kogoś, kto zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz. Ponadto nie trzeba mieć dużego budżetu przeznaczonego na ten cel, ponieważ niektóre sposoby, jak choćby przemalowanie, naprawdę nie są kosztowne i stać na nie chyba każdego z nas.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium