Gabinet niewielkich rozmiarów w naszym domu? Spójrzmy, na co zwrócić uwagę

Gabinet niewielkich rozmiarów w naszym domu? Spójrzmy, na co zwrócić uwagę

Do pełnej koncentracji potrzebny jest spokój

Pracować umysłowo w hałasie bądź warunkach, w których co rusz docierają dekoncentrujące nas bodźce nikt nie lubi. Spada nasza efektywność, jesteśmy rozdrażnieni. Szybko dochodzimy do wniosku, że tak się zwyczajnie nie da pracować. Dlatego tak ważne jest dobre wyciszenie pomieszczenia, które przeznaczymy na home office. Podstawa jest wyłożenie ścian materiałem o wysokim współczynniku dźwiękochłonności. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie piankowych okładzin, tych które pokrywają ściany studia nagrań. Jako zamiennik można także zdecydować się na tzw. płyty korkowe, które również przyczynia się do wygłuszenia pomieszczenia.
W ostateczności do celów wyciszenia gabinetu zdecydować się można na tapetę winylową. Dzięki powyższemu w twoim domowym gabinecie zapanuje cisza co przełoży się na twój komfort pracy.

Dobór biurka wraz z fotelem - postaw na ergonomię

Jeśli już skutecznie wyciszyliśmy pomieszczeni, w którym będziemy pracować możemy przejść do jego umeblowania. W związku z tym, że na biuro przeznaczamy zazwyczaj najmniejsze z pomieszczeń spokojnie możemy ograniczyć się do trzech mebli. W niniejszym akapicie najwięcej, jednak miejsca poświęcimy na biurko oraz fotel. Jeśli wyposażenie wykracza poza sam komputer, ponieważ koniecznie musimy korzystać z drukarki i faksu zdecydujmy się na biurko narożne. Będzie to w takim przypadku najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak nasza praca ogranicza się do korzystania z laptopa, a pomieszczenie jest naprawdę malutkie możemy zakupić biurko na zasadzie samego blatu, który montuje się do ściany. W czasie, kiedy z niego nie korzystamy można je złożyć co daje efekt jakby w ogóle go nie było. Pamiętajmy, że do pełnego komfortu potrzebne jest nie tylko dobrej jakości biurko, ale także fotel. Powinien mieć on funkcję regulacji wysokości, być dobrze wyprofilowany, mieć podłokietniki oraz zagłówek, a w najlepszym przypadku także podnóżek.

Mieszkam w domu, pracuje w domu

Przebywanie w tym samym miejscu bez zmiany otoczenia może być z czasem uciążliwe.
W końcu znaleźliśmy się w sytuacji, w której nasz dom jest naszym biurem, a biuro domem. Dobrym rozwiązaniem na poprawę nastroju i znalezienie motywacji będzie powieszenie na ścianach plakatów motywacyjnych. Pomogą one nam stawiać czoła codziennym obowiązkom zawodowym i z pewnością dadzą pozytywny zastrzyk energii. Plakaty motywacyjne w antyramach niewątpliwie się przydadzą.

Inne elementy wyposażenia domowego biura

Jeśli nam starczy powierzchni w biurze warto sprawić sobie biblioteczkę. Nawet jeśli nie za bardzo są pozycje, które nam pomagają w codziennej pracy to stworzenie naukowego klimatu będzie bardzo korzystne. Ponadto nie zapomnijmy o kwiatach. Surowe wnętrze z czasem nam się znudzi i będziemy mieli go dość. Kwiaty ocieplą pomieszczenie i poprawia nasze samopoczucie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium