Dywany w naszych domach któż powiedział, że to przeżytek?

Dywany w naszych domach - to wciąż ważna dekoracja

Historia powstania dywanów jest dość odległa, albowiem sięga około tysiąca lat wstecz. Geneza ich powstania związana jest z zapewnieniem ludom koczowniczym przede wszystkim ciepła, miały one po prostu chronić przed zimnem. Ogólnie rzecz biorąc, przyczyniały się one do poprawy komfortu ówczesnego życia. Wyrabiano je z włosia kozic oraz owczego, metodą poziomego tkania. Notabene sposób takiego produkowania tego typu wyrobów przetrwał do dziś! Obecnie branża tkania dywanów ma się świetnie, a ich producentów nieustannie przybywa, zarówno w Polsce, jak i jak na całym świecie.

Dzisiaj, w związku z ogromnym rozwojem maszyn i technologii, można dopasować dywan do każdego wnętrza. Bezsprzecznie dywany dodają stylu, klasy, a także sprawiają, że pomieszczenia stają się po prostu przytulniejsze. Produkty różnią się od siebie długością włosa, materiału, z którego są wykonane oraz kolorami i wzorami. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się wełnę, tzw. bawełnę szenilową, czy sznurek. Są także w ofercie dywany wykonane z polipropylenu, które mają bardzo ważną cechę dotyczącą łatwości usuwania zanieczyszczeń. Dostępne są dywany z wyglądu przypominające piasek, czy też ze wzorami nawiązującymi do innych kultur. Bezsprzecznym atutem dywanów jest to, że możesz zaopatrzyć w nie, dekorując każde pomieszczenie w domu. Świetnie sprawdzą się bowiem w sypialni, pokojach dziecięcych, nie mówiąc już o pokoju gościnnym.

Salon? Śmiało, kupuj dywan!

W ostatnich latach triumf świecił trend na dobrze wykończone podłogi, bez dodatku dywanu. Dziś ponownie kurs się zmienia na ich korzyść. Dobrze zaaranżowany salon wręcz musi być wyposażony w dywan. Z uwagi na szeroki wybór, uświetni on każde tego typu pomieszczenie. Optymistyczne barwy, wzory od kół, poprzez inne figury geometryczne, aż po kropki, ożywią każdy salon. Reasumując, dywan powinien być aranżacyjnym dopełnieniem każdego salonu z klasą.

Dywan wykonany ze sznurka?

Dostępne są także dywany plecione ze sznurka. Sprawdzą się one np. we wnętrzach urządzonych w stylu eko bądź retro. Dobrze będą się także czuły we wnętrzach orientalnych. Najczęściej mają one odcienie beżu, brązu, trafić można także bardziej jaskrawe kolory. To doskonała opcja dla alergików, którzy nie dają rady z naturalnym włosiem owiec. 

Piaskowe kolory dywanów

Dywan w tych kolorach będzie nieco tonował wnętrze. Nada mu spokoju i harmonii. Dlatego też będzie stanowił świetny dodatek do ścian wzorzystych oraz krzykliwych mebli, dodając nieco równowagi. Ponadto, jeśli w aranżacji wnętrza idziesz w ogólnym kierunku naturalnych kolorów, to również odpowiedni będzie dywan w odcieniach piasku. Omawiany kolor to synonim wewnętrznego ładu, komfortu, czy przytulności.

Z czym kojarzy się Turcja?

Tamtejszy kierunek chyba każdemu, poza ciepłym morzem, śródziemnomorskim klimatem, kojarzy się z pewnością z kolorowymi i wzorzystymi dywanami. Można powiedzieć, że Polacy uwielbiają styl orientalny. Od lat, kiedy polski przemysł nie był jeszcze aż tak rozwinięty, importowaliśmy z Turcji dywany, które wręcz uchodziły za najlepsze na świecie. Bardzo często nawiązywały one do poglądów oraz sposobu życia ich właścicieli

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium