Dywanik łazienkowy, czyli must have każdej łazienki.

Dywanik łazienkowy, czyli must have każdej łazienki

Na jaki dywanik łazienkowy się zdecydować?

Na rynku mamy ogromny asortyment w obszarze dywaników łazienkowych. Czym, zatem powinien cechować się idealny dywanik łazienkowy? Najważniejsze, aby był delikatny w dotyku, dobrze chłonąć wodę, a także przyczyniać się do bezpiecznego poruszania się po łazience, szczególnie po wyjściu spod prysznica bądź łazienki. Dlatego też bardzo ważnym elementem powinien być spód gwarantujący dobrą przyczepność do podłoża. Szukajmy więc w sklepie takich o antypoślizgowych właściwościach.

Plusy tego niepozornego gadżetu

Zalet ten drobiazg ma wbrew pozorom bardzo dużo. Do przodujących należy zaliczyć jego funkcjonalność oraz podniesienie estetyki pomieszczenia. Ponadto chyba każdy się zgodzi, że chodzenie po zimnym i bardzo niebezpiecznym gołym podłożu typu gres jest średniej jakości przyjemnością. Miejscami z kolei, gdzie najczęściej lądują dywaniki łazienkowe są okolice wanny, prysznica, a także blisko umywalki oraz ubikacji.

Jakiego rodzaju materiał jest używany do produkcji dywaników

Na początek należy zaznaczyć, że to z jakiego materiału jest wykonany dywanik wpływa na jego okres przydatności do użycia, poziom bezpieczeństwa jaki ma zapewnić oraz wygląd.

Jednym z materiałów, z którego wykonuje się opisywany produkt jest wysoko elastyczna pianka. Jest ona przyjemna w dotyku. Pod naciskiem stopy pracuje, poprawiając efekt komfortu. Ponadto posiada wysokie właściwości antypoślizgowe. Do tego cena tegoż produktu nie jest zbyt wysoka. Wszystko razem wzięte stawia ten produkt w czołówce. Jedno, na co należałoby zwrócić uwagę przy zakupie to nieszukanie pośród tych najtańszych. Ulegają one bowiem dość szybko zniekształceniu i zużyciu.

Guma to kolejny materiał służący do produkcji dywaników. Jest on, jednak zdecydowanie mniej przyjemny w kontakcie ze skórą. Dużym atutem jest naprawdę wysoka wytrzymałość oraz łatwość utrzymania go czystości. Można zawsze obmyć dywanik tego typu pod bieżącą wodą, choć przyznać także należ, że walory estetyczne kształtują się na wyjątkowo niskim poziomie.

Dywaniki wykonane z bawełny, mimo że mogą pochłonąć ograniczona ilość wilgoci, a później wymagają wysuszenia, cieszą się największą popularnością. Dlaczego tak jest? Najprawdopodobniej za sprawą ich wysokich walorów estetycznych. Na rynku, bowiem mamy do wybory bardzo szeroka gamę w zakresie wzorów, kolorów czy długości włosa. Tego typu dywaniki wymagają jednak ciągłej dbałości i utrzymywania w czystości. Dlatego też co jakiś czas należy je wyprać w pralce. Ponadto każdorazowo po nasiąknięciu woda należy jest skutecznie wysuszyć, aby w ich runie nie zalegały się grzyby oraz pleśń. Świetnym wyborem będzie dywanik łazienkowy z mikrofibry.

Dywanik łazienkowy wykonany z juty jest jedyny w swoim rodzaju, co zawdzięcza ręcznemu splotowi. Jest to materiał odporny na zanieczyszczenia, ponieważ nie chłonie kurzu. Ponadto wykazuje wysoki poziom wytrzymałości dzięki czumu unikniemy konieczności popadania co jakiś czas w koszty, kupując nowy. Dywan z juty to świetny wybór dla alergików.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium