Dywan w stylu skandynawskim

Dywan w stylu skandynawskim

Tak naprawdę mówiąc o skandynawskim dywanie bardzo często, możemy wpaść w pułapkę stereotypu. Dlaczego? Skoro styl skandynawski jest minimalistyczny i prosty, to tak samo uważamy, że dywan w stylu skandynawskim, będzie również prosty i minimalistyczny. Nic bardziej mylnego! Otóż taki dywan w stylu skandynawskim może, przybierać różne formy. Są one naprawdę bardzo różne. I choć istnieje kilka typów i form dywanu, który często powtarza się w stylizacjach nordyckich, to praktycznie w tej kwestii, panuje dość spora dowolność.

Dlatego też mając to na uwadze w skandynawskim wnętrzu, możemy znaleźć zarówno prosty dywan typu makatka z frędzlami, jak i dywan włochacz, czy także dywan ze sztucznego futra. Bardzo podobne zróżnicowanie, panuje też w zakresie wzornictwa. Co to znaczy? A to, iż dywan w stylu skandynawskim może być jednokolorowy. Wtedy zwykle utrzymany jest w barwach, który jest typowy dla tego stylu, czyli bieli, odcieniach szarości, beżu albo pasteli.

Popularniejszy dywan jest jednak ten w regularne pasy bądź geometryczne wzory. Natomiast tym, co z pewnością jest charakterystyczne dla dywanu skandynawskiego, jest materiał, z którego jest wykonany. Podobnie, jak cały styl skandynawski, także dywan wytwarza się z materiałów naturalnych. I tak najbardziej typowymi tworzywami są: bawełna, wełna lub juta. Oczywiście zdarza się dywan, który wykonany jest z materiałów otrzymanych z recyklingu. Tego typu dywan dość mocno, wpisuje się w całą estetykę stylu skandynawskiego, której głównymi wyróżnikami jest naturalność, ekologia oraz wygoda, a jednocześnie minimalizm i nowoczesność.

Gdzie położyć taki dywan?

W stylizacjach skandynawskich zwykle jest kilka miejsc, w których najczęściej spotkamy dywan. Oczywiście, tak jak w każdym niemalże stylu, takim tradycyjnym miejscem na dywan jest salon, pod ławą, czy stolikiem. Taki dywan – chodniczek, najczęściej z frędzlami, umieszczany jest też koło łóżka albo przy biurku. Możemy położyć chodniczek w przedpokoju, długim korytarzu. Niektórzy kładą, również dywan na półpiętrze. Dość często dywan, leży też w łazience, jadalni, czy na tarasie. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni. Nasuwa się jedno podsumowanie, dla stylu skandynawskiego, taki dywan w mroźne dni nadaje ciepła i przytulności w naszym domu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium