Dwóch nastolatków w jednym pokoju? Spokojnie, można temu zaradzić

Podstawą są dwie odrębne strefy.

Wiadomo, że gdybyśmy mieli tylko możliwość każdego z naszych synów umieścilibyśmy
w swoim pokoju. Jeżeli jednak takie możliwości nie mamy postarajmy się tak urządzić wnętrze jednego pomieszczenia tak dać im chociaż namiastkę własnego kątka. Dlatego też powinniśmy podzielić pomieszczenie na dwie strefy. Tak aby każdy z nich miał coś swojego, intymnego tyko dla siebie. Nie wiąże się to oczywiście od razu z koniecznością stawiania ścianki działowej pośrodku pokoju. Wydzielenie dwóch stref może się odbyć przy pomocy np. kolorowego parawanu, czy też dużego regału z książkami. Wiadomo przecież, że z biegiem lat któryś z nich przyprowadzi do domu swoją dziewczynę, więc ustronne miejsce w jego pokoju powinno być bezsprzecznie zagwarantowane. Wiele rzeczy takich jak kolory ścian, czy też obrazy możemy urządzić zgodnie z upodobaniami każdego z osobna. Zaleca się jednak, aby zachować jednomyślność przy wyborze pokojowych mebli młodzieżowych.

Najlepszym biurkiem biurko modułowe.

Biurko modułowe będzie o tyle dobrym rozwiązaniem, że pozowali na korzystanie z niego obu chłopcom jednocześnie. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wspólne odrabianie lekcji, bo akurat w tej kwestii można byłoby wyznaczyć kolejność, a korzystanie z komputera do takich celów, jak granie na komputerze czy programowanie. Chodzi o to, że czas spędzony przy biurku to nie tylko czas nauki, ale szeroko pojętej rozrywki. Dobór krzeseł do tegoż mebla można pozostawić już braciom, tak by każdy miał i w tym przypadku cząstkę własnego upodobania.

Oszczędność miejsca to pomysł z szafą przesuwną.

W jednym pokoju przy wzrastających młodych dżentelmenach miejsca będzie wiecznie brakować. Jednym z rozwiązań, które zaspokoi nasze potrzeby w zakresie przechowywania będzie przesuwna szafa. Decyzję o jej zastosowaniu i zakupie narzućmy sami, natomiast dopuśćmy do głosu braci w sprawie jak taka szafa miałaby według nich zostać podzielona w środku. Mebel ten musi zostać sprawiedliwie podzielony, ponieważ w przypadku nastolatków ich prywatne rzeczy stanowią dla nich swoistą strefę sacrum. Zatem indywidualnie zaprojektowana szafa przesuwna będzie najlepszym wyborem.

Koniecznie dwa osobne łóżka.

Chłopcy w okresie dorastania będą z pewnością potrzebowali coraz to więcej intymności, dlatego warto zadbać o dwa osobne łóżka. Sprawdź ofertę naszych łóżek tutaj.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium